Maszyna ruszyła! W minioną sobotę oficjalnie rozpoczął się sezon 2018 motocyklowych Mistrzostw Ameryki AMA EnduroCross. Na bramce startowej stanęło wielu utalentowanych zawodników z USA, jednak oczy wszystkich kibiców skupione były na zaciekłym pojedynku pomiędzy obecnym Mistrzem Ameryki – Webb’em, a dwukrotnym mistrzem cyklu – Haakerem’em.

Obaj amerykanie ponownie pokazali kto rządzi w wyścigach indoorowych. Podczas popołudniowych kwalifikacji Cody Webb wykręcił najszybszy czas okrążenia, z kolei Colton Haaker zdeklasował rywali podczas starć ‘jeden na jeden’.


REKLAMA

SuperEnduro

Kilka godzin później nadszedł długo wyczekiwany moment – start wyścigu głównego. Zgodnie z oczekiwaniami przepełniony był zaciętą batalią oraz niespodziewanymi zwrotami akcji. Jako pierwszy z bramki startowej wystrzelił Webb, w mgnieniu oka obejmując prowadzenie. Cały czas jednak czuł oddech rywala na plecach – Haaker skrupulatnie deptał mu po piętach i po dwóch pierwszych okrążeniach sprawnie go wyprzedził.
Trzecie kółko przyniosło kolejną rotację miejsc dając wysoką, dwunastosekundową przewagę Cody’iemu, z której jednak nie cieszył się długo – kilkoma błędami i sporą glebą ponownie oddał prowadzenie w ręce rywala. Trifum Coltona wydawał się w tym momencie pewny, jednak trzynaste, czternaste i piętnaste okrążenie nie należały do najprostszych – dublowani zawodnicy co rusz zwalniali Haakera, który finalnie został pokonany przez sekcję głazów. Pierwsze zwycięstwo sezonu oraz prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął tym samym Webb.

Kolejna runda AMA EnduroCross już 15 września w Costa Mesa, w stanie Kalifornia.

– Cody Webb

Wyniki wyścigu głównego
1. Cody Webb, KTM
2. Colton Haaker, Husqvarna
3. Trystan Hart, Husqvarna
4. Kyle Redmond, Husqvarna
5. Ty Cullins, Beta,
6. Geoff Aaron, GasGas
7. Ty Tremaine, Alta
8. Max Gerston, Beta
9. Cooper Abbott, KTM
10. Noah Kepple, GasGas
11. Benjamin Herra, Beta
12. Dustin McCarthy, Yamaha
13. Mason Ottersberg, Beta
14. Spenser Wilton, KTM

Wszystkim fanom fanów SuperEnduro przypominamy – najlepsi uczestnicy cyklu AMA EnduroCross już 8 grudnia 2018 roku zmierzą się w batalii z zawodnikami całego globu podczas pierwszej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków.

Cody Webb

Bilety dostępne na www.eventim.pl oraz w salonach empik. Do końca sierpnia można je nabyć w wersji Early Birds w promocyjnej cenie – każdy bilet tańszy o 10,00 pln!

Więcej informacji:

Wydarzenie:

Facebook:

KOMENTARZE

REKLAMA

Polecane artykuły
Jubileuszowa, V edycja Kustom Konwentu już za nami! Już drugi…
Zawodnicy ORLEN Team Maciej Giemza i Adam Tomiczek rozpoczną rywalizację…