fbpx
A password will be e-mailed to you.

Gdy będziemy w Pradze, stolicy Czech, warto zejść z utartych turystycznych szlaków i zajrzeć do Narodowego Muzeum Techniki. Znajdziemy tam bardzo ciekawą kolekcję zabytkowych motocykli.

Na wystawie zajmującej całą galerię wielkiej hali poświęconej transportowi zgromadzono ponad sto motocykli – od najstarszych do najnowszych. Ekspozycja koncentruje się przede wszystkim na produktach czeskiego przemysłu motoryzacyjnego. Pamiętajmy jednak, że czeskie firmy niemal od początku historii motocyklizmu były ważnymi producentami i eksporterami jednośladów napędzanych silnikami spalinowymi. Wiele tych motocykli jeździło po polskich drogach.


REKLAMA

Na wystawie zobaczymy również zabytkowe motocykle wielu innych firm, takich jak Harley-Davidson, Indian czy BMW, a także najstarsze motocykle, np. Hildebrandt & Wolfmueller z 1894 r. czy De Dion-Bouton z 1900. Maszyny te jeździły bowiem po czeskich drogach i zostały podarowane muzeum przez kolekcjonerów.

Miłośnicy motoryzacji obejrzą również zabytkowe samochody – przede wszystkim czeskie, ale nie tylko. Zbiory z początków ery motoryzacji są imponujące. Na obejrzenie wszystkiego, co oferuje muzeum, można poświęcić nawet cały dzień, ale dział transportu, w którym obok motocykli i aut są także samoloty, parowozy czy rowery nie zajmie nam więcej niż 2-3 godziny. Na pewno nie będzie to stracony czas.

Narodowe Muzeum Techniki w Pradze mieści się przy ulicy Kostelni 42. Jest czynne od wtorku do piątku w godzinach 9-17.30, a w soboty i niedziele 10-18. Bilet normalny kosztuje 190 koron (ok. 30 zł).


REKLAMAREKLAMA


Przy okazji prośba do naszych Czytelników: gdy w czasie waszych wakacyjnych podróży po kraju i zagranicy, natkniecie się na muzea czy wystawy, gdzie można obejrzeć zabytkowe motocykle, przysyłajcie nam informacje na adres: [email protected]

KOMENTARZE

REKLAMA