fbpx

Paweł Lenarczyk radny Dzielnicy Ursynów nie składa broni i kontynuuje walkę o buspasy dla jednośladów.

”ZTM na pierwszą moją interpelację w sprawie wpuszczenia motocykli na stołeczne buspasy odpowiedział negatywnie, argumentując to m.in. kwestiami bezpieczeństwa. W swojej wypowiedzi w żaden sposób ZTM nie odniósł się do faktu, że kolejne miasta pozwalają poruszać się motocyklom po buspasach. Na chwilę obecną motocykle mogą legalnie korzystać z buspasów w Krakowie, Bydgoszczy, Łodzi , a ostatnio nawet i w Szczecinie„ – mówi Paweł Lenarczyk.


REKLAMA

Radny jednak, na szczęście dla nas wszystkich, się nie poddaje i walczy z naszymi „wspaniałymi” urzędnikami z ZTM.

”Nie składamy broni i występuję do ZTM z kolejną interpelacją, w której proszę m.in. o wyznaczenie busapasa w Warszawie, na którym można będzie obserwować zachowania kierowców i motocyklistów i jednoznacznie stwierdzić czy wpuszczenie motocykli na buspas jest niebezpieczne.

Środowisko motocyklistów jest coraz bardziej zdeterminowane, aby poprawić warunki bezpieczeństwa motocyklistów przez wpuszczenie ich na stołeczne buspasy, tak jak to ma już miejsce w innych miastach Polski. Będziemy podejmowali dalsze działania, aż władze Warszawy pozwolą poruszać się legalnie po buspasach motocyklom.„

KOMENTARZE

REKLAMA