fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jedna z największych imprez motocyklowych w Polsce zostaje przeniesiona o kolejne dwa miesiące. WMS 2020 ma nową datę: 28-30 sierpnia.

Ptak Expo, organizator Warsaw Motorcycle Show, poinformował o kolejnym przesunięciu tegorocznej imprezy. Tym razem na końcówkę sierpnia. Pierwotnie targi motocyklowe miały odbyć się z początkiem marca, ale z powodu zagrożenia epidemiologicznego zostały odwołane. 

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i czasowo wprowadzonymi przez Państwo dodatkowymi ograniczeniami, Zarząd Ptak Warsaw Expo podjął decyzję o przełożeniu terminu targów motocyklowych Warsaw Motorcycle Show 2020 na 28 – 30 sierpnia 2020.

Bezwzględnym priorytetem dla naszej firmy jest w dzisiejszej rzeczywistości zdrowie wystawców oraz odwiedzających targi w PTAK Warsaw Expo. Dlatego, pomimo podjętego już olbrzymiego zaangażowania finansowego i organizacyjnego po stronie wystawców oraz naszej, jako organiztora, będziemy realizować wydarzenie w bezpieczniejszym dla całej branży okresie. Jednocześnie dziękujemy naszym wystawcom za ich solidarność i wsparcie.

Bilety już zakupione pozostają ważne i będą obowiązywały w nowej dacie, 28 – 30 sierpnia 2020! – czytamy na stronie organizatora. 

Nie tylko WMS

To będzie ciężki rok dla imprez wystawienniczych. Grupa Pierer Mobility AG (KTM, Husqvarna, GasGas, WP) poinformowała, że wycofuje się z największych targów na świecie – Intermot oraz EICMA. Wcześniej oficjalnie od wycofaniu się z Intermotu informowało BMW. Można zakładać, że w związku z obniżonymi wpływami ze sprzedaży motocykli, ich śladem pójdą następne marki.

Warszawskie targi zostały odwołane 4 marca, na dosłownie kilka dni przed imprezą. W tym czasie odwołano także Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Łodzi. Wczoraj pisaliśmy o rozważaniach szefa Dorny (firma promująca MotoGP), który sugerował, że sezon 2020 może być „stracony”.

KOMENTARZE