fbpx
A password will be e-mailed to you.

Od 30 września do 5 października na Sardynii (Gallura) odbędzie się słynna Sześciodniówka. Tegoroczna edycja zostanie rozegrana dokładnie 100 lat po pierwszym wyścigu, zorganizowanym w Carlisle w Wielkiej Brytanii.

Do zawodów stanie 627 zawodników z całego świata ze 140 klubów, reprezentujących 36 krajów (plus 4000 ludzi obsługi!!!).


REKLAMA

Mistrzostwa Świata Zespołów Narodowych w Rajdach Enduro to doroczne zawody motocyklowe, będące – zgodnie z regulaminem FIM – ”testem niezawodności motocykli i umiejętności kierowców„. Składają się z sześciu jednodniowych etapów.

W FIM World Trophy Polacy tylko raz zajęli pierwsze miejsce. W roku 1993 w Assen triumfowała nasza reprezentacja w składzie: Marek Dąbrowski, Maciej Wróbel, Wiktor Iwański, Wojciech Rencz, Andrzej Tomiczek, Ryszard Augustyn.


REKLAMAREKLAMA


Potem nastąpiły lata chude, dlatego w tym roku PZM postanowił postawić na młodych zawodników i Polacy wystartują w klasie Junior World Trophy. W polskich barwach pojadą: Adam Tomiczek, Paweł Szymkowski, Rafał Bracik i Jakub Kucharski.

Poza reprezentacją Polski, w Sześciodniówce pojedzie także trzech naszych zawodników startujących w kategorii klubowej. W skład CKM Devil wchodzą: Damian Magierowski, Błażej Gazda i Robert Frydrych.

KOMENTARZE

REKLAMA