fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ostatnie dni to bardzo trudny czas dla mieszkańców całej Europy, a szczególnie dla tych którzy chcą powrócić do swoich krajów w obawie przez rozwijającą się epidemią koronawirusa. Sytuacja na przejściach granicznych jest trudna, ale na szczęście znajdują się osoby, oraz firmy, które pomagają oczekującym.

Na portalu policja.pl, czytamy że sytuacja na przejściach granicznych stale się poprawia. Podróżujący nadal zmuszeni są czekać przez wiele godzin na swoją kolej odprawy granicznej oraz sanitarnej, ale warunki w których muszą to robić wydają się być coraz lepsze.

Zdecydowanie ma na to wpływ współpraca funkcjonariuszy policji z przedstawicielami Orlenu, którzy wspólnie rozdają posiłki oraz napoje!

Tylko współpraca, odpowiedzialność i poświęcenie pomoże nam pokonać tę pandemię. Zrobimy to! – czytamy na stronie policji.

Długie oczekiwania na tymczasowo powstałych przejściach granicznych spowodowane są walką z pandemią koronawirusa SARS-CoVo2. Każda osoba która chce wjechać lub wyjechać z kraju musi zostać poddana kontroli sanitarnej. Działania te zostały wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo i zminimalizowanie rozprzestrzenienia się wirusa. W akcji bierze udział Policja, Straż Graniczna, Wojsko oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

>>>Więcej o problemie na przejściach granicznych przeczytasz tutaj<<<

Walka z koronawirusem. W jedności siła!

Obecnie na przejściach granicznych obywatele chcący wrócić do kraju muszą spędzić wiele godzin w oczekiwaniu na swoją kolejkę. Nie ma co się dziwić, że długie oczekiwanie powoduje w ludziach frustrację – nikt przecież nie był przygotowany na tak drastyczne środki bezpieczeństwa. Do tego dochodzi głód, pragnienie oraz zmęczenie, które dodatkowo pogłębia problem. Środki, które podjęli policjanci oraz ORLEN powinny w tym chociaż trochę pomóc.

Dlatego ważne jest, aby oprócz ustawowych działań, które prowadzimy bardzo intensywnie, pamiętać także o tych niekonwencjonalnych, ale równie istotnych. Zatem taki posiłek i napój z pewnością okażą się potrzebne. Tylko przez takie poświęcenie możemy sprawić, że walka z wirusem na różnych frontach może okazać się skuteczna. Zrobimy to wspólnie! – czytamy dalej na stronie policja.pl

Bądźmy zatem wyrozumiali dla służb mundurowych i pamiętajmy, że w tym wszystkim chodzi o nasze dobro i bezpieczeństwo.

KOMENTARZE