fbpx

Ostatnie tygodnie były czasem wzmożonej dyskusji o bezpieczeństwie na polskich drogach. Informowaliśmy Was o nowych przepisach, które mają spowodować, że polskie drogi (jak i chodniki) staną się bezpieczniejsze i bardziej przyjazne pieszym. Tymczasem wyniki policji z powiatu wadowickiego zatrważają. Tylko w ciągu jednego dnia prawo jazdy (za zbyt szybką jazdę) straciło dziesięć osób!

Małopolska policja potwierdziła, że tylko w ciągu jednego dnia aż 10 kierowców straciło swoje uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości. Wszyscy kierowcy poruszali się po drogach powiatu wadowickiego. Rekord ustanowił kierowca samochodu, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 139 km/h, 

Mundurowi odebrali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym. W miniony poniedziałek policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault, który w Spytkowicach pędził z prędkością 139 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Zbyt wiele na liczniku miał również kierowca volkswagena, który we wtorek w miejscowości Babica jechał z prędkością 112 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h.

-Czytamy na stronie małopolskiej policji

 

Rzecznik małopolskiej policji poinformował również, że w wyniku kontroli w miejscowości Chocznia, prawo jazdy zabrano kolejnym dwóm osobom, które znacząco przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym: kobiecie, prowadzącej auto marki Kia z prędkością 130 km/h oraz mężczyźnie, który poruszał się swoim Audi z prędkością 138 km/h. 

„Pomimo ciągłych ostrzeżeń o skutkach nadmiernej prędkości na drogach, nie brakuje piratów drogowych. Wadowiccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że czasem kilka sekund decyduje o ludzkim zdrowiu czy życiu”

– powiedział mł. insp. Sebastian Gleń.

Bezpieczeństwo, szacunek, dobre postrzeganie

My również przyłączamy się do tego apelu. Pamiętajmy, że już niebawem pełną gębą rozpocznie się sezon motocyklowy. Maksymalizowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym to niezwykle ważna rzecz dla postrzegania motocyklistów w całym kraju oraz oznaka wzajemnego szacunku na drodze. Pamiętajmy o tym, że jednostka ma ogromny wpływ na postrzeganie całej grupy. Dlatego starajmy się dwa razy bardziej!

KOMENTARZE