fbpx

Już w najbliższy weekend odbędzie się przedostatnia runda eni FIM Superbike World Championship. Wyścig na francuskim torze Magny Cours będzie ?domowym? starciem dla Randy de Punieta.

Dwunasta runda tegorocznych mistrzostw będzie ostatnią w Europie. Wspierany przez polską firmę GRANDys duo Randy de Puniet nie startował na liczącym 4411 metrów torze Magny-Cours od szesnastu lat, ale liczy na dobry wynik przed własną publicznością. Szczególnie, że podczas ostatniej rundy w Jerez zespół rozwiązał problem z hamulcami w Suzuki GSX-R 1000 Francuza.

Na kolejny postęp liczy też Alex Lowes, który bardzo lubi atmosferę francuskiego obiektu. Brytyjczyk już podczas poprzedniej rundy pokazał, że ma tempo by walczyć nawet o podium. Ostatnie dwie rundy sezonu są świetną okazję by pokazać potencjał zawodnika i Suzuki GSX-R 1000.

Tor Nevers Magny-Cours jest położony dwieście pięćdziesiąt kilometrów na południe od Paryża w Burgundii. Obiekt składa się z dwudziestu zakrętów (dziewięć lewych, jedenaście prawych) o różnej charakterystyce. Zawodnicy Voltcom Crescent Suzuki tradycyjnie na torze pojawią się w piątek o godzinie 11:15, w sobotę kolejne treningi i kwalifikacje. Wyścigi odbędą się w niedzielę o 10:30 i 13:10.

Randy de Puniet: ”Jestem podekscytowany i szczęśliwy, że mogę wystartować przed własną publicznością. Na Magny-Cours zawsze przyjeżdża wielu kibiców by wspierać francuskich zawodników. Liczę, że pogoda dopisze. Dawno nie byłem na tym torze, w tym czasie zmieniła się jego końcowa część, więc czeka mnie trochę nauki. Czekam na udany weekend i więcej szczęścia niż w Jerez.„

Alex Lowes: ”Lubię tor Magny-Cours, pierwsza część jest bardzo szybka. Moim celem jak zawsze jest wykonać jak najlepiej swoją pracę i powalczyć o podium. Pogoda to zawsze loteria na tym torze, szczególnie rano. Chcę dobrze skończyć sezon.„

KOMENTARZE


REKLAMA

Polecane artykuły
Dobry argument Początkowo planowaliśmy podróż na dwóch motocyklach. Za zawrotną…
BMW udostępniło możliwość montowania zaawansowanego systemy ABS pozwalającego na bezpieczne…