fbpx
A password will be e-mailed to you.

W sobotę Warszawa będzie gospodarzem największego polskiego show motoryzacyjnego – VERVA Street Racing.

Z tej okazji do polskiej stolicy wybiera się rekordowa liczba samochodów i motocykli wyczynowych (ponad 200 egzemplarzy!) z całego świata oraz kilkudziesięciu najbardziej utytułowanych kierowców, w tym sam Mika Häkkinen.

Ulice okalające pl. Teatralny zmienią się w tymczasowy tor wyścigowy. Wokół budowana jest imponująca infrastruktura: m.in. trybuny dla ponad 6 tysięcy widzów (posiadaczy biletów), gigantyczne telebimy zapewniające świetny widok toru praktycznie z każdego miejsca, mobilne salony samochodowe najbardziej ekskluzywnych producentów, strefa dla najmłodszych, gastronomia oraz sklepy z gadżetami i pamiątkami.

Zanim rozpocznie się oficjalna ceremonia otwarcia (godz. 13:30), swoje bramy otworzy Park Maszyn, czyli strefa serwisowa podczas Pit Party. W godzinach 9:00-13:00 (wejście tylko do 12:00) posiadacze biletów na własne oczy zobaczą, jak zespoły przygotowują się do wyścigu.

Park Maszyn zlokalizowany będzie na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza przy Hotelu Europejskim, a wejścia znajdą się od strony Krakowskiego Przedmieścia oraz od pl. Piłsudskiego. Tam też znajdą się kasy, w których bilety będą wymieniane na opaski.

Dla osób niepełnosprawnych zostanie przygotowana także specjalna platforma widokowa, która znajdzie się na ul. Wierzbowej, przy terenach zielonych pl. Piłsudskiego.

Na torze zobaczymy m.in. bolid Formuły 1 Red Bull Racing, Legendy Motoryzacji, unikalne Supersamochody, stunterów oraz czołówkę polskich drifterów. Nie zabraknie oczywiście rajdów i wyścigów, podczas których widzowie będą mogli podziwiać m.in. VERVA Racing Team i ORLEN Team.

Tor będzie przebiegać ulicami: Senatorska, Wierzbowa, Focha i Moliera, tworząc pętlę o długości 1,2 km.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów