fbpx
A password will be e-mailed to you.

Słoweński producent opon Savatech dobrowolnie wycofuje z rynku opony radialne Sport Force, przeznaczone do motocykli, wyprodukowane w 2014 r.

Są to opony eksportowane przede wszystkim do krajów Unii Europejskiej. Wycofane zostaną następujące rozmiary:

120/70 ZR17 (58W) TL SPORTFORCE MI150/60 ZR17 (66W) TL SPORTFORCE MI160/60 ZR17 (69W) TL SPORTFORCE MI180/55 ZR17 (73W) TL SPORTFORCE MI190/50 ZR17 (73W) TL SPORTFORCE MI

Podczas dłuższej jazdy z wysoką prędkością na bieżniku opony mogą się pojawić guzy powodujące wibracje. W skrajnym przypadku może dojść do oderwania niewielkich części bieżnika. Nie dochodzi jednak do utraty ciśnienia. Opisany wpływ na oponę wywołano podczas testów w bardzo ciężkich, symulowanych warunkach. Wycofanie opon Sport Force ma charakter prewencyjny.

Wycofywane z rynku opony mają na bocznej stronie nazwę marki „Mitas”, określenie „Sport Force”, napis „tubeless” oraz kod DOT o liczbie od 0114 do 2614. Wycofanie nie dotyczy żadnych innych opon. Opony wyprodukowano w Słowenii.

Wycofanie z rynku poprzedziło zablokowanie zapasów w magazynach partnerów handlowych. Savatech zaleca klientom kontakt ze sprzedawcą i sprawdzenie mozliwości zwrotu lub wymiany. Poprawiona opona Sport Force będzie do dyspozycji na rynku w najbliższym możliwym terminie.

Firma Savatech poinformowała o wycofaniu opon również słoweńskie organy władzy, które przekażą informację do ogólnoeuropejskiego systemu RAPEX. Stopniowo będą informowane również organy władzy w państwach, które nie są członkami UE.

Oznakowanie DOT składa się z kombinacji cyfr i liter i oznacza fabrykę, w której wyprodukowano oponę, oraz datę produkcji. Datę produkcji stanowią cztery znaki DOT, niosące informację o tygodniu i roku produkcji. Na przykład kod DOT „H3 0512” na bocznej stronie oznacza, że oponę wyprodukowano w Słowenii w zakładzie Savatech (kod „H3″) w piątym tygodniu 2012 roku. Kod DOT jest zawsze umieszczony na bocznej stronie opony, aby można go było łatwo odczytać. Wycofywane z rynku opony posiadają kody DOT od 0114 do 2614, co oznacza opony wyprodukowane w okresie od stycznia 2014 (0114) do czerwca 2014 (2614).

Savatech d.o.o. to europejski producent wyrobow gumowych i opon. Oddział Moto produkuje i sprzedaje opony marki Sava. Odkąd właścicielem firmy Savatech stał się EGS Holding a.s., grupa producenta opon marki Mitas, nazwa firmowa Sava na oponach wyprodukowanych przez firmę Savatech będzie stopniowo zastępowana nazwą Mitas.

KOMENTARZE