fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców, Tomasz Gollob będzie miał w Bydgoszczy ulicę noszącą jego imię!

Taką informację w dniu wczorajszym podała stacja TVN24.pl Ta informacja ucieszyła cały motocyklowy półświatek. Decyzję o zmianie nazwy ulicy ogłosił w środę wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Zmiana nazewnictwa ulic w Bydgoszczy wynika z obowiązkowej dekomunizacji nazw, którą powinna przeprowadzić Rada Miasta Bydgoszczy – tak się nie stało. Wojewoda wziął sprawy w swoje ręce i wydał zastępcze zarządzenie, które zmieniło nazwy 13. ulic miasta. Jedną z nich ulic była ul. Tadeusza Duracza – od wczoraj Tomasza Golloba.

– skomentował wojewoda, Mikołaj Bogdanowicz

Przypomnijmy – Tomasz Gollob doznał ciężkiego wypadku podczas Motocrossowych Mistrzostw Polski Strefy Północnej!

Tomasz Gollob podczas jednego z okrążeń treningowych podczas Motocrossowych Mistrzostw Polski Strefy Północnej (23.04.2017) uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Został przetransportowany do szpitala wojskowego w Bydgoszczy.

Prof. Marek Harat, który już nie raz ratował Golloba, po wyjściu z sali operacyjnej powiedział, że doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Całe szczęście nie został on przerwany. Niestety ciężko odtworzyć dokładny przebieg wypadku. Do zdarzenia doszło podczas treningu, kiedy zawodnicy jadą w 200-metrowych odstępach, w miejscu, w którym nie było akurat świadków. Ponieważ był to przejazd treningowy, tor nie był jeszcze mocno rozjeżdżony, więc przyczyny nie powinno się upatrywać w ciężkich warunkach panujących na trasie. Pierwszą osobą, która udzieliła zawodnikowi pomocy, był jadący za Gollobem Wiesław Wiśniewski.

Gollob w 2010 roku został indywidualnym mistrzem świata. W drużynie narodowej wywalczył sześć tytułów. Łącznie zdobył 17 medali MŚ. Zdobył 30 tytułów mistrza Polski w różnych konkurencjach. W 1999 w swoim plebiscycie Przegląd Sportowy uhonorował go najlepszym sportowcem Polski, a w 2010 został osobowością roku Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM).

– źródło TVN24

KOMENTARZE