fbpx

Po wyczerpujących 24 godzinach na torze Le Mans ekipa 77 Wójcik Racing Team zakończyła wyścig, zdobywając 7. miejsce w generalce oraz Trofeum Dunlopa. To pierwszy wyścig zespołu w barwach ORLEN Team.

Zespół 77 w składzie Brytyjczyk Gino Rea, Francuz Axel Maurin i Australijczyk Broc Parkes przekroczył w niedzielę metę o godzinie 12:00, pokonując 793 okrążenia, co dało ponad 3300 przejechanych kilometrów.
Z powodu problemów technicznych wyścigu nie ukończyła ekipa 777, czyli oficjalna reprezentacja Polski. Po przejechaniu 15 godzin awarii uległ silnik Yamahy R1 co dla tria Marek Szkopka, Adrian Paska i Artur Wielebski oznaczało koniec rywalizacji.Wojcik Racing Team  Gino Rea (GBR) / Axel Maurin (FRA) / Broc Parkes (AUS) Yamaha YZF R1 Formula EWC  24h Le Mans 2020 (Circuit Bugatti) 27-30.08.2020 PSP / Mateusz Jagielski www.photoPSP.com @mj_photogpNa MŚ FIM EWC Wójcik Racing Team w Le Mans wystawił dwa motocykle Yamaha R1 na oponach marki Dunlop. To debiut zespołu w barwach ORLEN Team. Wyścig 24 Heures Motos zakończył się w niedzielne południe. Do walki stanęło 39 zespołów z całego świata.
Teraz wszyscy zawodnicy Wójcik Racing Team są myślami już w portugalskim Estoril, w którym za miesiąc powalczą o punkty na zakończenie sezonu