fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kolejne 3 etapy podróży realizowanej we współpracy z austria.info już za Anią. Za każdym zakrętem coraz to nowe odkrycie i coraz większa różnorodność: Alpy Kitzbühelskie, Ischgl ,Vorarlberg.

Alpy Kitzbühelskie i malowniczo położny St.Johann in Tirol. Wspaniała okolica – malownicze górskie hale, skały, spływające strumienie. To miejsce, to wyjątkowo przyjazny region dla ludzi aktywnych. Łącznie znajduje się tu ponad 200 km szlaków wędrówkowych, dróg rowerowych i tych przeznaczonych dla motocykli. Na różne sposoby można odkrywać najpiękniejsze zakątki tego bajkowego obszaru. Ścieżki o różnym poziomie trudności oplatające Kitzbüheler Horn i masyw Wilder Kaiser usatysfakcjonują każdego. Jeżeli słońce chwilowo schowa się za chmury zawsze można odwiedzić fabrykę sera Wilder Kaser. A jesienią, w St.Johann in Tirol nie można ominąć festiwalu knedli!


REKLAMA

Tak Ania opisuję tę wizytę na swoim profilu Kobieta na Motocyklu na FB: Mountain Alm Cheese. Prosiłam tylko o plasterek, dostałam 14 kilogramowy kawałek .Taka uczta to 180 litrów mleka krów piknikujących na wysokości 2000 m.n.p.m. Dobre widoki, dobre mleko i niemalże podniebny ser. Lokalna serownia Wilder Kaser u podnóża masywu Wilder Kaiser.Kolejny przystanek to Ischgl. Paznaun. Najbardziej szalone miasto w Alpach. Nie tylko zimą. To motocyklowy raj. W jeden dzień, kręcąc serpentyny na alpejskich trasach można, zaczynając w Austrii odwiedzić Włochy, Szwajcarię, Liechtenstein i Niemcy.    Motocykliści bez wątpienia zatrzymają się w centrum testowym High Bike Testcenter Paznaun. Do dyspozycji ponad 40 motocykli, branżowe hity i nowości – BMW R 1200 GS Rallye, Ducati Diavel, KTM 690 Duke, Triumph Tiger Explorer oraz możliwość wypożyczenia strojów i kasków motocyklowych. Przetestować motocykl marzeń czy zdobywać alpejskie szczyty na rowerze?  W Ischgl można i to i to. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. A na koniec dnia? Doskonała kuchnia lub szaleństwo do białego rana.

A na deser Vorarlberg .Mieszkańcy regionu kierują się zasadą: tworzyć jedność z naturą. Bez wątpienia udaje im się to w codziennym życiu, a swoją filozofię przekazują swoim gościom. Szlaki górskie prowadzą na najpiękniejsze szczyty. Rower górski, e-bike, własne nogi? W Montafon możliwości jest wiele. W końcu tutaj mieści się największy fitess park w Europie, dom sera i Silvretta Hochalpenstraße. Bez względu na wybór, czas spędzony w Vorarlberg regionie będzie udany. Region czerpie siłę z natury. Fascynajca zielarstwem, wiara w moc miejsc energetycznych, to tu znajduje się park biosfery Großes Walsertal.  Region pokazuje, że w parze z naturą może komponować się kultura. Co roku odbywa się tu Festiwal Bregencki – scena umieszczona jest na wodach Jeziora Bodeńskiego, a przedstawienia odbywają się pod gołym niebem. W tle zachód słońca nad jeziorem i panorama okolicznych szczytów. Nic dodać nic ująć.


REKLAMAREKLAMA


Źródło www.aniajackowska.pl

KOMENTARZE

REKLAMA