fbpx
A password will be e-mailed to you.

Turecki rząd wprowadził kolejne ułatwienie dla wszystkich podróżujących z Polski, którzy w najbliższym czasie próbują odwiedzić ten kraj. Jeśli więc planujecie wyprawę motocyklową do Turcji, albo przez Turcję, nie będziecie potrzebowali już nie tylko wizy, ale też paszportu – wystarczy tylko dowód osobisty.

Turcja robi wszystko, by przyciągnąć do siebie jak najwięcej turystów. Na początku roku zniesiono dla kilku krajów, w tym dla Polski, obowiązek posiadania wizy turystycznej na wjazd do Turcji. Dzięki temu można bez przeszkód przebywać na terytorium tego kraju przez 90 dni w okresie 180-dniowym.

Jak się okazało, był to jednak dopiero początek zmian w podróżowaniu do Turcji. Od wtorku 19 kwietnia Polacy nie muszą już mieć przy sobie paszportu – wystarczy tylko dowód osobisty. To duże ułatwienie, bo obecnie punkty paszportowe przeżywają prawdziwe oblężenie i o wyrobienie tego dokumentu nie jest łatwo.

„Od 19 kwietnia 2022 r. obywatele polscy mogą podróżować do lub tranzytem z Turcji tylko na podstawie dowodu osobistego. Nie muszą już mieć przy sobie paszportów podczas wyjazdów turystycznych trwających maksymalnie 90 dni” –  można przeczytać na profilu Ambasady Turcji na Twitterze. 

Jeśli więc planowaliście wyprawę motocyklową do Turcji, a nie mieliście paszportu lub stracił on ważność, nie musicie już martwić się, że Wasze plany wezmą w łeb. Sprawdzajcie motocykl, pakujcie niezbędne bagaże i… w drogę!

KOMENTARZE