Honda Shadow 600 – dozgonny towarzysz W czasie, gdy przez ręce Pawła i Marcina przechodziły kolejne motocykle, w duszy ich ojca następowała zmiana. Senior rodu, zwykle kibicujący swoim synom, ale czasem aktywnie im pomagający, coraz częściej przypominał sobie własne młode lata, spędzone na motocyklu. W końcu doszedł do wniosku, że warto odwiesić z kołka dawno […]

Honda Shadow 600 – dozgonny towarzysz

Honda Shadow 600 by Lula Bike Garage

W czasie, gdy przez ręce Pawła i Marcina przechodziły kolejne motocykle, w duszy ich ojca następowała zmiana. Senior rodu, zwykle kibicujący swoim synom, ale czasem aktywnie im pomagający, coraz częściej przypominał sobie własne młode lata, spędzone na motocyklu. W końcu doszedł do wniosku, że warto odwiesić z kołka dawno nieużywany kask. Jak pomyślał, tak zrobił i wkrótce w garażu stanęła Honda Shadow 600 w idealnym stanie.

Motocykl szybko stał się oczkiem w głowie ojca rodziny. Ten stwierdził nawet, że będzie to jego dozgonny mechaniczny towarzysz i zabronił komukolwiek, choćby przypadkiem, myśleć o tym, by tknąć jego ulubioną maszynę.

Honda Shadow 600 by Lula Bike Garage

Tylko nie ramę!

Honda Shadow 600 by Lula Bike Garage

Synowie jednak nie dali za wygraną. Bracia po prostu nie mogli znieść widoku zupełnie seryjnego motocykla! Tak długo wiercili ojcu dziurę w brzuchu, aż wreszcie skapitulował. „No dobra możecie go lekko zmodyfikować, tylko niech was ręka boska broni, żeby ruszać ramę!”

Mając już zielone światło obaj bracia zaczęli snuć plany, co też zrobić z tatowej Hondy. Któregoś pięknego dnia, gdy rodzice wyszli na zakupy, bracia zeszli do garażu i wzięli się ostro do roboty. Nim się opamiętali z Hondy została jedynie goła rama na kołach.

– „Jezu, jaka ona brzydka!” – krzyknął Marcin i bez chwili namysłu chwycił w dłoń kątówkę. Brzdęk i już o beton posadzki stuknęła odcięta tylna część ramy przytrzymująca błotnik, kanapę i tylną lampę z kierunkowskazami.

Honda Shadow 600 by Lula Bike Garage

– „Mieliśmy nie ciąć ramy!” – krzyknął Paweł. Za późno!

Nim rodzice wrócili do domu, w garażu leżały już odpowiednio powyginane rury mające zastąpić usunięte fragmenty konstrukcji motocykla.

Dalej wypadki potoczyły się błyskawicznie. By załagodzić gniew ojca, bracia musieli ukończyć realizację customowego projektu w ekspresowym tempie. Honda dostała nowe błotniki i boczki wykonane na kole angielskim. Własnym sumptem wyklepali też podstawę jednoosobowego siodła, którą zaprzyjaźniony tapicer wyłożył gąbką i obszył skórą. Wysoka kierownica powstała przez sprytne połączenie kolanek ze stali nierdzewnej.

Na kierownicy ostały się seryjne klamki, manetki i klawisze. Trzeba było tylko wymienić linki i kable na dłuższe. W miejsce oryginalnego kokpitu pojawił elektroniczny prędkościomierz wpasowany w wykonaną z aluminium, bardzo zgrabną obudowę.

Przednia część ramy i widelec oparły się zmianom, natomiast wykonano nowe podnóżki wraz z wspornikami wyciętymi laserem. Koła zostały rozmontowane. Felgi pomalowano proszkowo, podobnie jak ramę motocykla, a szprychy ocynkowano. Puszczone górą i owinięte termoizolacyjną taśmą wydechy nadają „szadołce” hotrodowy klimat i brzmią bardzo przyjemnie. Na koniec Paweł zajął się malowaniem karoserii. Moto było gotowe.

Customowa Honda – powody do dumy

Honda Shadow 600 by Lula Bike Garage

Senior rodziny nie od razu przekonał się do nowego wizerunku swego motocykla, ale teraz jest już zadowolony. Odchudzona Honda zyskała nieco wigoru a jazda z wyciągniętymi do góry rękoma smakuje inaczej. I można pochwalić się zdolnościami synów.

A co będzie, jeśli tata zechce zabrać mamę na przejażdżkę? No cóż, bracia będą chyba musieli zbudować wózek boczny. Wyszedłby z tego bardzo ciekawy sidecar.

Dane techniczne Honda Shadow 600

Honda Shadow 600 by Lula Bike Garage

SILNIK

Typ: czterosuwowy, chłodzony powietrzem

Układ: dwucylindrowy widlasty

Pojemność skokowa: 583 ccm

Zasilanie: dwa gaźniki Keihin

Filtr powietrza: K&N

Wydechy: Lula Bike Garage

PRZENIESIENIE NAPĘDU

Silnik-sprzęgło: przełożenie wstępne kołami zębatymi

Sprzęgło: wielotarczowe mokre

Napęd tylnego koła: łańcuchem

PODWOZIE

Rama: podwójna stalowa Honda / Lula Bike Garage

Wahacz: stalowy przestrzenny Honda

Zawieszenie przednie: widelec teleskopowy

Błotnik tylny: Lula Bike Garage

Błotnik przedni: Lula Bike Garage

Zbiornik paliwa: Honda

Koło przednie: szprychowe, opona 100/90-19

Koło tylne: szprychowe, opona 170/90-15

Hamulec przedni: tarczowy

Hamulec tylny: bęben

WYPOSAŻENIE I OSPRZĘT

Podnóżki i dźwignie: Lula Bike Garage

Kierownica: Lula Bike Garage

Osprzęt kierownicy: Honda

Manetki: Honda

Reflektor: CCE

Lampa tylna: Mały HD

Siodło: Lula Bike Garage/Przyjaciele

KOMENTARZE

REKLAMA