fbpx
A password will be e-mailed to you.

W sobotę, 21 sierpnia 2021 roku, w Dąbrowie Górniczej po raz kolejny zaryczą motocyklowe silniki, a w ich rytm zabiją serca krwiodawców. Członkowie klubu VC 19-78 Dąbrowa Górnicza oraz partnerzy akcji zapraszają na trzynastą edycję ogólnopolskiej Zbiórki Krwi „Motoserce 2021”. W programie między innymi tradycyjna parada motocyklowa, animacje dla najmłodszych fanów motoryzacji oraz muzyka na żywo. 

Motoserce to ogólnopolska akcja krwiodawstwa zainicjowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, którą nasza redakcja wspiera od samego początku jej istnienia. W trakcie poprzednich dwunastu edycji wydarzenia udało się zebrać ponad 33,5 tys. litrów krwi! Dzięki lokalnemu charakterowi organizowanych wydarzeń, imprezy Motoserca cieszą się ogromną popularnością i zrzeszają stale rosnące grono osób chcących podzielić się darem życia, a także partnerów i sponsorów wydarzenia.

Dąbrowski finał akcji Motoserce to ważny punkt na społecznej mapie Zagłębia. W minionym roku, ze względu na pandemiczne ograniczenia, impreza przybrała nieco mniej integracyjny charakter, ale mimo to frekwencja dopisała – personel krwiobusu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zebrał 25 litrów krwi od 60 dawców, a doroczna parada motocykli cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem małych i dorosłych mieszkańców Dąbrowy.

Motoserce 2021 w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 21 sierpnia, w godz. 10:00-18:00. W tym roku, poza motocyklistami, imprezę współtworzyć będą także miłośnicy czterech kółek, zrzeszonych pod szyldem No Limits Charity (ludzi z różnych części Polski, których połączyła miłość do motoryzacji oraz pomagania). Wyjątkową atrakcją będzie zlot samochodów klasy premium – m.in Lamborghini, Porsche, Ferrari, BMW czy Ford Mustang – oraz retro (samochodów klasycznych i zabytkowych), wśród nich unikatowy American LaFrance z 1919 r. Uwielbiana przez Zagłębian parada wyruszy ulicami miasta o godz. 12:30 spod CH Pogoria, a podczas przystanku przy Hotelu Holiday INN na jej uczestników czekać będzie słodki poczęstunek.Poza głównymi motoatrakcjami, dla uczestników imprezy przygotowano pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej z Dąbrowy Górniczej, konkursy z nagrodami od sponsorów oraz warsztaty artystyczne dla najmłodszych, przygotowane przez animatorów Pałacu Kultury Zagłębia. Będzie także specjalna strefa gastronomiczna, w której przekąski i zimne napoje serwować będzie restauracja „Miejsce”. O dobry nastrój i wyjątkowy klimat zadba DJ Carlos.

Krew jest darem życia, nie da się jej wyprodukować, ale możemy zrobić wszystko, żeby zebrać jej jak najwięcej – mówi Bartosz Dróżdż, koordynator dąbrowskiego Motoserca.

Dlatego też dwa krwiobusy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, działające od 10:00 do 17:00 na głównym parkingu CH Pogoria (które jest partnerem i współorganizatorem wydarzenia już po raz 10.), będą centralnym punktem Motoserca. Każda osoba, która odda krew, otrzyma paczkę ze słodkim pakietem energetycznym oraz upominkami od organizatorów i sponsorów. Personel medyczny RCKiK przypomina, że donacja krwi nie powinna odbywać się na czczo, a po zjedzeniu lekkiego, nietłustego posiłku – dlatego chętni do podzielenia się darem życia mogą przyjść do mobilnego punktu poboru przez cały dzień, w najwygodniejszej dla siebie porze, nie tylko w godzinach porannych. Ponadto osoby, które nie wezmą udziału w sobotnim finale, mogą oddać krew na rzecz Motoserca w Centrum, przed pobraniem materiału podając kod #208.

Advertisement

W trakcie Motoserca, w pobliżu krwiobusów, zlokalizowana będzie także Mobilna Jednostka Szczepiąca Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia, oferująca możliwość zaszczepienia przeciw Covid-19 jednodawkową szczepionką Janssen Vacine firmy Johnson&Johnson.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zorganizować Motoserce w uwielbianej przez mieszkańców formule: pikniku z licznymi atrakcjami dla całej rodziny. Wierzę, że pandemia obudziła w wielu z nas uśpione dotąd pokłady empatii i potrzebę dzielenia się dobrem z innymi, dlatego liczę na to, że tegoroczna zbiórka będzie się cieszyła ogromną popularnością i pobijemy kolejny rekord zachęca Ewelina Nowak-Olszowiec, Regional Marketing Manager, CH Pogoria.

Partnerami Motoserca są Polski Czerwony Krzyż oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Organizatorzy deklarują przeprowadzenie akcji w reżimie sanitarnym i  jednocześnie przypominają uczestnikom o zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa: utrzymaniu odpowiedniego dystansu od innych osób, zasłanianiu nosa i ust wewnątrz galerii oraz regularnym myciu i dezynfekcji dłoni.

KOMENTARZE