fbpx
A password will be e-mailed to you.

Paweł Szkopek, Patryk Pazera i Radek Brandebura wywalczyli kolejne w tym sezonie podia podczas wymagającej, czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Polski na torze w Poznaniu.

Broniący tytułu w klasie Superbike, Szkopek zdominował sobotnie kwalifikacje, sięgając po kolejne pole position i dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Niestety, kilka godzin później Paweł zaliczył wywrotkę, w ekstremalnie trudnych warunkach jadąc na prowadzeniu pierwszego wyścigu weekendu. Dzień później reprezentant ekipy Pazera Racing stoczył piękny pojedynek o zwycięstwo, tym razem już na suchym torze, sięgając ostatecznie po cenne, drugie miejsce i piąte w tym roku podium.

– powiedział Paweł Szkopek, startujący Yamahą R1.

Mimo problemów z układem szybkiej zmiany biegów, tzw. quickshifterem, dobre tempo w obu wyścigach klasy Superstock 600 pokazał z kolei Patryk Pazera, w sobotę finiszując na czwartej, a w niedzielę na trzeciej pozycji, sięgając po szóste podium w tym roku.

– powiedział dosiadający Yamahy R6 21-latek. –

Na pudle stanął także Radek Brandebura, który niedzielny wyścig Pucharu Polski Rookie 1000 ukończył na trzecim miejscu. W sobotę łodzianin zaryzykował i na przesychający tor założył opony typu „slick”, po starcie wypracowując sobie sporą przewagę. Niestety, po najechaniu na mokrą plamę przewrócił się i mocno uszkodził motocykl. Pokazał jednak determinację, wracając do walki ze świetnym tempem i finiszując na siódmym miejscu.

– powiedział Radek Brandebura.

Kolejna, przedostatnia runda mistrzostw Polski odbędzie się na przełomie sierpnia i września na torze Red Bull Ring w Austrii.

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach

i

KOMENTARZE