fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już w najbliższy weekend trzej Polacy wystartują w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans. W najbardziej prestiżowej imprezie długodystansowych Mistrzostw Świata World Endurance wezmą udział Bartłomiej Lewandowski oraz bracia Marek i Paweł Szkopkowie.

Zawodnicy reprezentują team LRP Poland. Podczas wyścigu dołączą do słowackiej ekipy Maco Racing, w barwach której Paweł Szkopek startował już z powodzeniem w poprzednich rundach World Endurance. Słowacki team osiągnął bardzo dobry wynik na Le Mans, zajmując w ubiegłym roku siódme miejsce w wyścigu, co pozwoliło wywalczyć piąte miejsce w kategorii EWC (Endurance World Championship). Polscy zawodnicy będą ścigać się Yamahą YZF-R1, na zmianę, pokonując ponad osiemset czterokilometrowych okrążeń na oczach stu tysięcy kibiców.

”Ten start to wisienka na torcie na zakończenie sezonu 2014, który upłynął pod znakiem pozytywnych zmian i rozwoju całej ekipy LRP Poland. To dla nas nagroda za świetną pracę, ale także wielki zaszczyt. Startujemy w bardzo prestiżowej klasie EWC i jesteśmy pierwszymi Polakami, którzy to robią. Dziękuję Pawłowi i ekipie Maco Racing za zaproszenie. W Le Mans chcemy się przede wszystkim dobrze bawić. Zawsze powtarzam naszym zawodnikom, że kiedy jest luz i frajda z jazdy, wtedy wynik przychodzi sam„ – powiedział Bartłomiej Lewandowski, jeżdżący manager zespołu LRP Poland.

”Jestem już doświadczonym zawodnikiem jeśli chodzi o wyścigi Endurance, dlatego do weekendu we Francji podchodzę ze spokojem. Wyścigi 24-godzinne rządzą się swoimi prawami, a w ich trakcie może wydarzyć się absolutnie wszystko. Nie ma co planować i myśleć o strategii. Trzeba jechać równo od startu do mety i liczyć na dobry wynik o piętnastej w niedzielę„ – powiedział Paweł Szkopek, który w Le Mans ścigał się już dwukrotnie, w 2003 roku stając na podium w kategorii Superstock. W tym sezonie startuje razem z Maco Racing w pełnym cyklu MŚ.

Zawody zaczną się w sobotę 20 września, o godz. 15 i potrwają równo dobę. Relację z wyścigu Le Mans będzie można obejrzeć na żywo w Internecie pod adresem www.lemans-tv.com. Więcej informacji o zespole LRP Poland na oficjalnym profilu ekipy na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/TeamLRPPoland. O występie Polaków więcej można będzie przeczytać w 11 numerze Świata Motocykli.

KOMENTARZE