fbpx
A password will be e-mailed to you.

Aruba.it Racing potwierdzała oficjalnie, że Troy Bayliss ponownie zastąpi Davide Giugliano. Były mistrz wystartuje w najbliższej rundzie SBK w Tajlandii.

”Jestem bardzo podekscytowany możliwością ponownej jazdy na Panigale R. Dziękuję Aruba.it Racing – Ducati Superbike Team za tę możliwość. Nie mogę się doczekać powrotu na tor„ – komentował Troy Bayliss.


REKLAMA

Plotki na temat tego, że Bayliss mógłby ponownie zastąpić Giugliano rozpoczęły się właściwie tuż po inauguracyjnej rundzie sezonu w Australii. Przypomnijmy, że Troy zajął tam trzynaste i szesnaste miejsce. Mimo nie najlepszych wyników na torze Phillip Island kibice bardzo chcieli ponownie zobaczyć byłego mistrza w akcji. Wygląda na to, że także sam Bayliss chciał znowu pojechać w wyścigach serii SBK, a Ducati z chęcią przystało na tę propozycję.

Kolejna runda zmagań superbike odbędzie się 22 marca. Kilka dni później, 30 marca Bayliss będzie obchodził swoje 46 urodziny. Miejmy nadzieję, że oprócz rocznicy będzie też mógł świętować dobre rezultaty z wyścigu w Tajlandii.


REKLAMAREKLAMA


Podczas treningów do tych zmagań ważnym aspektem będzie znalezienie nie tylko optymalnych ustawień Panigale ale też kwestia opon. Bayliss podczas poprzedniej rundy miał bowiem poważne problemy z ogumieniem. Gdyby nie one najprawdopodobniej zakończyłby wyścigi wyżej w klasyfikacji generalnej.

KOMENTARZE

REKLAMA