Planujesz rozpocząć jazdę na motocyklu do trialu? A może już to robisz, ale nie wiesz, co dalej? Z pomocą przychodzi GASGAS, prezentując trialową serię poradników wideo, zarówno dla amatorów, jak i tych bardziej zaawansowanych.

Ze świetną inicjatywą wyszedł GASGAS, wypuszczając serię materiałów wideo na temat trialu. Wszystko po to, by nie tylko spopularyzować tę dyscyplinę, ale też zachęcić motocyklistów, by spróbowali swoich sił w jeździe stojącej. Przy okazji staną się oni bardziej pewni siebie i jeszcze lepiej przygotowani do rywalizacji… A może przy okazji znajdzie się wśród nich przyszły mistrz świata?

Na sam początek warto obejrzeć odcinek o tym, czym w ogóle jest trial:

W materiałach wideo każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to, czy jesteś nowicjuszem, czy profesjonalistą w trialu. Profesjonalni zawodnicy z ekipy GASGAS Factory Racing w klipach udzielają bowiem  szeregu wskazówek. Ujawniają też swoje triki dotyczące efektywnej jazdy na stojąco.

W klipach GASGAS skupia się jednak nie tylko na podstawowych zasadach trialu. Radzi też, jak ustawić motocykl, jak operować przepustnicą i sprzęgłem, a także jak dobierać odpowiednią pozycję do jazdy. Warto pamiętać, że gdy uda Wam się opanować prowadzenie maszyny na wolnych obrotach, zdobyte umiejętności można z powodzeniem przenieść z trialówki na motocykle enduro, na crossa, a nawet na jazdę po ulicy.

GASGAS zapowiada, że „nagrał całą masę fajnych filmów! Zawierających one wprowadzenie do tego, czym jest motocykl trialowy, jak go ustawić i jak opanować podstawowe techniki jazdy. Ponadto stworzono dodatkowe materiały skierowane do nowicjuszy, średniozaawansowanych i zaawansowanych zawodników. Powstała także mini-seria na temat umiejętności, które z trialu można przenieść na inne dyscypliny”.

Wszystkie poradniki będą dostępne zarówno na kanale GASGAS na YouTube, jak i na stronie internetowej. Nowe odcinki mają pojawiać się tam co tydzień.

PS. GASGAS zachęca do komentowania materiałów wideo na YouTube i rzucania pomysłami, co chcielibyście zobaczyć w kolejnych poradnikach.

KOMENTARZE