fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po niezbyt pomyślnych wiadomościach dotyczących trasy przez przełęcz Stelvio, mamy dla Was dobrą informację! Rumuńskie trasy mają się bardzo dobrze i są już powoli otwierane!

Na pierwszy ogień kilka dni temu poszła Transalpina, najwyżej położona droga w Rumunii. Trasa DC 67C na przełęczy Urdele osiąga wysokość 2145 m n.p.m i łączy miasta Sebes i Novaci. Od 2010 Transalpina posiada asfaltową nawierzchnie przez co jest ogólnodostępna dla wszystkich motocyklistów. Droga jest bezpłatna, a nawierzchnia bardzo dobrej jakości!

Kilka porad

W drodze przez przełęcz Urdele, należy uważać na leżące kamienie i gałęzie szczególnie przy wyjściach z ostrych, ślepych zakrętów. W pierwszych tygodniach po otwarciu zwróćcie na to szczególną uwagę. Pamiętajcie również, że gdzieniegdzie pomimo dobrej pogody trasa może być mokra – winny jest śnieg spływający z wyższych partii gór. 

Pamiętajcie również o zachowaniu ostrożności na pierwszych kilometrach trasy od strony miejscowości Sebes. Droga miejscami jest oblana betonem, który jest przyklejony do asfaltu, nierówności mogą spowodować chwilową utratę trakcji.

Transalpina jest nieprzejezdna w miesiącach zimowych.

KOMENTARZE