fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zwycięstwem duetu Marcin Nowak – Oskar Bober zakończył się test toru przed LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland i meczem Polska – Reszta Świata, które już 14 i 15 maja rozegrane zostaną na PGE Narodowym w Warszawie.

„Geometria toru jest bardzo dobra, pozwala na walkę przy bandzie i ataki przy krawężniku. Jeździło się naprawdę przyjemnie, miałem kilka okazji do wyprzedzania i nie mogę narzekać” – powiedział Krystian Pieszczek, zdobywca 15 punktów.


REKLAMA

Na 275,5-metrowym obiekcie (dłuższym i szerszym od zeszłorocznego) 9 maja odbył się w Warszawie specjalny test toru z udziałem zaplecza kadry narodowej juniorów. Pod okiem Marka Cieślaka, Zenona Plecha i Rafała Dobruckiego młodzi zawodnicy mieli okazję do pierwszych poważnych prób nawierzchni. „To prawdziwa bajka w porównaniu z ubiegłym rokiem. Dobrą decyzją było przesunięcie zawodów o miesiąc w stosunku do roku ubiegłego. Dzięki temu, że jest teraz cieplej można było przygotować dobry tor” – przyznał Zenon Plech.

Marek Cieślak, trener żużlowej reprezentacji Polski, jeden z członków zespołu nadzorującego przygotowanie toru, potwierdził, że tor jest gotowy do zawodów.

Warto odnotować, że podczas rywalizacji polskiego zaplecza młodzieżowej reprezentacji nie zanotowano ani jednego upadku, co świadczy o tym, że nawierzchnia nadaje się do widowiskowego ścigania. Dowodzi tego m.in. świetna walka Oskara Bobera z Bartoszem Smektałą już w II biegu, a także pojedynek Krystiana Pieszczka z Damianem Dróżdżem w gonitwie XIII, gdy lepszy okazał się wrocławianin. – Materiał dobrze odsypywał się na zewnętrzną i mogłem przez to wyprzedzić kilku rywali – dodał Damian Dróżdż.


REKLAMAREKLAMA


W najbliższy czwartek tor zostanie odebrany przez Międzynarodową Federację Motocyklową, a w piątek odbędzie się na nim oficjalny trening przed LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland (tym razem już z udziałem publiczności). Bilety na zawody 14 i 15 maja są jeszcze dostępne na KupBilet.

KOMENTARZE


REKLAMA