fbpx
A password will be e-mailed to you.

Projekt budowy toru samochodowo-motocyklowego w Krakowie z dużą przewagą wygrał głosowanie!

Pieniądze z budżetu obywatelskiego Krakowa popłyną na budowę toru między innymi dla motocykli. Na ten cel przeznaczono 3 mln zł!

Tor będzie miał długości ok. 800m i średnią szerokość 8 metrów. Dodatkowo planowany jest plac manewrowy 40x60m (wymiary w przybliżeniu). Inwestycja przewiduje także instalacje ekranów akustycznych w newralgicznych miejscach oraz nasadzenia zieleni.

Miejscem realizacji inwestycji, proponowanym w projekcie to okolice oczyszczalni ścieków Płaszów. Teren, który zgodnie z planem zagospodarowania przewidziany jest dla przemysłu i usług uciążliwych. jest to zatem idealne miejsce do lokalizacji obiektu. Mamy nadzieję, ze tutaj nikomu nie będzie przeszkadzał!

”Motocyklowo – samochodowy Tor w Krakowie wygrał! Wielkie zwycięstwo: dostaliśmy 22 473 głosów, a drugie miejsce 12 713, co oznacza bardzo mocny mandat społeczny dla tej inicjatywy. Według naszych wyliczeń projekt nr 99 ”Kraków Przyjazny Motocyklistom – Bezpieczeństwo i Rywalizacja 2015„ który osiągnął 3 701 punktów również wchodzi do realizacji. Wszystkim zaangażowanym w działania na rzecz budowy toru dziękujemy. Teraz czas oczekiwania na realizację i ciągłego przypominania na co głosowaliśmy, czyli jakie cele ma zaspokoić ten obiekt„ – czytamy w oświadczeniu zgłaszających projekt.

KOMENTARZE