fbpx
A password will be e-mailed to you.

„Radomring” – ta pieszczotliwa nazwa tyczy się toru kartingowego należącego do Automobilklubu Radomskiego. Obiekt jest homologowany, dzięki czemu mogą się na nim odbywać wyścigi motocyklowe nawet w randze Mistrzostw Polski. W roku 2008 tor przeszedł gruntowną modernizację nawierzchni. Od tego czasu słynie z przyczepności.

OCENA TORU
4.0Wynik ogólny
Nawierzchnia
Infrastruktura
Koszt jazdy
Dostępność terminów
Ocena czytelników 4 Głosów

Obiekt powstał w 1986 roku i mierzy 870 metrów długości, a jego minimalna szerokość wynosi 8 metrów. Po torze w Radomiu możemy jeździć w obydwu kierunkach, w ciągu dnia jest on kilkukrotnie zmieniany. Nieważne, czy pojawicie się na sesji porannej, czy popołudniowej, z pewnością przejedziecie się w obydwu kierunkach. Określenia „w prawo” i „w lewo” mają też drugie znaczenie. Otóż nitka toru jest taka, że jeśli jedziemy odpowiednio szybko, przejeżdżamy większość kółka praktycznie jednym złożeniem. Wydaje się, że to proste, ale nic bardziej mylnego. W naszej ocenie tor w Radomiu to jedno z najlepszych miejsc do nauki operowania gazem i hamulcem.

Niezbędne informacje na temat imprez, eventów oraz szkoleń znajdziecie na oficjalnej stronie: www.automobilklub.radom.pl.

Advertisement

 

KOMENTARZE