fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tor Poznań to jedyny homologowany duży tor motocyklowy w Polsce. Mogą się na nim odbywać wyścigi maszyn w specyfikacji Superbike rangi mistrzostw Europy. Obiekt powstał w latach 70. i po modernizacji nawierzchni jest bezsprzecznie najlepszym obiektem wyścigowym w Polsce.

Ocena toru
Wysoka przyczepnośćLokalizacjaZaplecze sanitarneProfesjonalna obsługa toru
4.0Wynik ogólny
Nawierzchnia
Infrastruktura
Koszt jazdy
Dostępność terminów
Ocena czytelników 1 Głosuj

Nitka jest bardzo urozmaicona i doceniana przez najlepszych zawodników. Infrastruktura nie powala, ale do dyspozycji jest wszystko, co niezbędne do komfortowego spędzenia imprezy wielodniowej. Treningi motocyklowe organizowane są przez firmę Speed Day. To dwudniowe track day’e w których udział może wziąć nawet 150. motocyklistów.

Treningi zawsze są nadzorowane przez sztab instruktorów oraz tzw. wirażowych, czyli osoby rozstawione na całej długości toru pilnujące bezpieczeństwa i informujące motocyklistów za pomocą flag o potencjalnym zagrożeniu. Na każdym treningu jest też zabezpieczenie medyczne w postaci karetki. Z uwagi na to, że na torze rozwijane są bardzo duże prędkości, osoby które po raz pierwszy biorą udział w treningu przechodzą obowiązkowe szkolenie z zachowania na torze. Grupy początkujące jeżdżą z instruktorami. Następnie awansujemy do szybszych grup i zaczyna się zabawa w bicie personalnych rekordów. Jazda po torze w Poznaniu to niemal obowiązkowa pozycja na liście polskich motocyklistów lubujących się w dynamicznej jeździe. Kalendarz wydarzeń dostępny jest na stronie www.speed-day.pl

KOMENTARZE