fbpx
A password will be e-mailed to you.

Urząd Miasta oraz władze Automobilklubu Wielkopolskiego podobno doszły do porozumienia w sprawie dalszego działania Toru Poznań!

Z jednej strony jest to dobra informacja, z drugiej warto pamiętać, że są to tylko ustalenia wstępne. Strony zapowiedziały, że dopiero podpiszą umowę gwarantującą AW możliwość dalszego działania na torze.

Warto jednak podkreślić, że nie wiadomo czy obiekt zostanie w tym samym miejscu. Władze miasta rozważają bowiem alternatywną lokalizację na terenie Poznania lub aglomeracji Poznańskiej. Gdzie dokładnie? Tego niestety nie wiemy.

Jak przyznał prezydent miasta – Jacek Jaśkowiak – rozważana jest też sytuacja, że tor pozostanie w tym samym miejscu. To jednak będzie wymagać modernizacji. Nowe rozwiązania mają być w tym względzie podobne do tych zastosowanych na Assen. Oczywiście prezydentowi miasta chodzi o hałas dobiegający z toru i spowodowane nim niedogodności okolicznych mieszkańców.

Oba scenariusze, zarówno przeniesienie jak i modernizacja, wymagają niemałych środków finansowych, a jak wiemy te są chętniej przeznaczane na stadiony do ”piłki kopanej„ czy ścieżki rowerowe, a nie na obiekty przeznaczone do motorsportu. Zatem do sytuacji podchodzimy spokojnie i nie cieszymy się zbyt wcześnie.

KOMENTARZE