fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jest szansa na tor motocyklowy w okolicach Krakowa. Głosujcie na Projekt 25 w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa 2015.

Aby plan miał szansę najpierw trzeba wygrać głosowanie, czyli oddać głos w Budżecie Obywatelskim. Głosowanie będzie trwa od 20.06 – 28.06.2015.

Głosować może (powinien) każdy mieszkaniec Krakowa, który w dniu głosowania ma ukończone 16 lat. Uwaga! Mieszkaniec, to osoba, które mieszka w Krakowie, ale nie musi być zameldowana, czyli dotyczy to np. wszystkich studentów oraz osoby wynajmujące mieszkanie w Krakowie nie posiadające meldunku. Głosować będzie można na dwa sposoby: przez internet lub przy urnie. Uwaga! Głosować można tylko jeden raz! Jeśli system rozpozna użycie tego samego numeru pesel więcej niż 1 raz usunie wszystkie głosy przypisane dla tego numeru pesel.

Aby głos był ważny na karcie do głosowania trzeba rozdysponować wszystkie swoje punkty w obu kategoriach, czyli trzeba zagłosować na projekty miejskie i dzielnicowe. Przyznajemy oceny dla projektów od 3 do 1, czyli 3 dla najlepszego projektu (TOR) następnie, 2 i 1 dla najniżej przez nas ocenionego. Czyli spośród wszystkich projektów musimy oddać głos na 3 wybrane projekty.

Takie głosowanie, nazywa się preferencyjnym i powoduje, że głosujący powinien też poznać inne pomysły mieszkańców oraz zabezpiecza przed ”lokalnymi patriotyzmami„.

Reasumując: oddajemy 3 punkty na nasz główny projekt (numer 25) i 2 na kolejny projekt złożony przez motocyklistów: „Kraków Przyjazny Motocyklistom – Bezpieczeństwo i Rywalizacja 2015” (numer 99)

„Ponieważ we wstępnej liście wniosek był odrzucony, jeszcze nie widniejemy na liście pozytywnie zweryfikowanych wniosków. Po rozpatrzeniu protestu/odwołania projekt wróci na listę. Czeka nas jeszcze losowanie numerów, tak więc na ostateczną listę projektów trzeba poczekać kilka dni. Rada Budżetu Obywatelskiego, a dokładnie zespół rozpatrujący odwołania od decyzji przegłosował, że odwołanie jest słuszne ponieważ podane powody odrzucenia wniosku nie wyczerpują zapisów regulaminu BO. Sam zamiar sprzedaży nie jest polityką miasta – brak formalnego dokumentu, np. uchwały Rady Miasta.”

Pełny tekst wniosku. Nasze wnioski to numer 25 – Tor motocyklowo -samochodowy w Krakowie. Pełna treść zgłoszonego wniosku dostępna tutaj.

Zaczynamy głosowanie:

Najlepiej stąd: http://krakow.pl/aktualnosci/192703,26,komunikat,budzet_obywatelski__glosujemy_przez_portal_.html

Lub od razu tu: http://budzet.dialoguj.pl/

KOMENTARZE