fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kolejny motocyklowy tydzień w nowej rzeczywistości. Najchętniej czytaliście informacje dotyczące cen paliw, możliwości poruszania się motocyklami podczas kwarantanny i nasz test wielkiego Triumpha Rocket III.

1. Motocyklem podczas kwarantanny. Można czy nie?

24 marca, podczas konferencji organizowanej przez Kancelarię Premiera, premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski, poinformowali o wprowadzeniu kolejnych restrykcji w przemieszczaniu się obywateli. Celem ma być dalsze ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i zapobieganiu zachorowań COVID-19. Zakaz wychodzenia z domu „poza niezbędnymi sprawami” ma obowiązywać do 11 kwietnia. 

>> Czytaj artykuł <<

2. Ceny paliw. Będzie jeszcze taniej

Orlen. Ceny benzyny. Spadki cen

Ceny ropy na światowych rynkach spadły do najniższego poziomu od 18 lat! Wraz ze spadkiem cen surowca na giełdzie, spadają ceny paliw na stacjach – niestety czas, w którym się to dzieje nie sprzyja zarówno klientom jak i stacjom paliw. Popyt na paliwa spadł nawet o połowę – wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa.

>> Czytaj artykuł <<

3. Większych już nie było! Triumph Rocket III

Triumph Rocket III 2020

To urocze, że gdy ogólnym trendem w motoryzacji jest „downsizing”, opozycją stały się pojazdy, które wyjściowo silniki małe miały. Jednostki napędowe w autach wciąż się kurczą, a w motocyklach – wręcz odwrotnie. Triumph zaprezentował podejście ekstremalne i wystawił motocykl z największym, seryjnie produkowanym silnikiem w historii.

>> Czytaj artykuł <<

4. Historia SHL 98

Otmar Kwieciński, motocykle SHL

Firma, która znana jest u nas głównie z produkcji motocykli i wirnikowych pralek „Frania” powołana do życia została jeszcze w XIX wieku, a więc w czasach, gdy Polska była pod rozbiorami. Można więc mówić, że założona w roku 1899 Spółka Akcyjna „Suchedniowska Fabryka Odlewów” była z formalnego punktu widzenia przedsiębiorstwem austriackim (Galicja Zachodnia), jednak powstała dzięki inicjatywie 2 Polaków – Pawła Herza i Bronisława Bergmana.

>> Czytaj artykuł <<

5. Oglądamy wspólnie „Skazany na stunt”

film motocyklowy

„Skazany na Stunt” to film przedstawiający postać młodego stuntera, Dawida Dudkiewicza, który próbuje osiągnąć równowagę między swoją pasją, a pracą która bywa dla niego przytłaczająca. Nie będziemy Wam więcej zdradzać. Sami zobaczcie i wczujcie się w klimat – ten jest niesamowity! Poniżej znajdziecie również teledysk do piosenki – jeśli jeszcze go nie widzieliście, to warto nadrobić, bo daje olbrzymiego kopa energetycznego do działania!

>> Czytaj artykuł <<
KOMENTARZE