Jeśli rozważacie zakup skutera, którym chcecie pojeździć jeszcze w tym sezonie to teraz jest najlepsza pora, żeby poszukać odpowiedniego modelu. Przedstawiamy 7 skuterów o różnych pojemnościach silnika, których cena nie przekracza 5 tys. złotych

Yamaha Aerox

Aerox


REKLAMA

Aerox stylistyką nadwozia nawiązuje do motocykli sportowych. Z pewnością nie przypadnie do gustu wygodnickim, ale na jezdni na pewno będzie przyciągał uwagę swym wyglądem. Wyposażony w sportowe nadwozie pozbawione owiewek w dolnej części nie zapewnia podczas jazdy takiej ochrony przed wiatrem jak inne skutery. Również sportowa pozycja za kierownicą jest mniej wygodna, a na dodatek ma dość twarde, jak na sportowca przystało, zawieszenie. Użytkownicy podkreślają, że części do niego są niedrogie i dostępne.

Yamaha Aerox, 2005 r., cena 4350 zł.

Kymco ZX 50

Kymco ZX 50

Tajwańska marka Kymco cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników skuterów, a model ZX 50 uważany jest za niedrogi, lecz solidny. Skuterzyści podkreślają, że szczególnie nadaje się dla początkujących. Jest nieduży i lekki. Bardzo wygodnie się go prowadzi. Nadaje się też dla niższych kierowców. Niewiele pali, a jednocześnie jest zrywny. Świetnie nadaje się do jazdy po mieście.

Kymco ZX 50, 2009 r., cena 3500 zł (w tym dwa kaski, kufer i rękawice).

Benelli 491 ST

Benelli 491 ST

Konkurent Aeroksa w kategorii skuterów sportowych. Użytkownicy są na ogół bardzo zadowoleni z jazdy tym jednośladem. Podkreślają jego oryginalny wygląd i „usportowiony” tłumik. Jak na „50” jest świetnie wyposażony: gazowe amortyzatory, chłodzony cieczą silnik, tarczowe hamulce. Niektórzy narzekają na dość twarde zawieszenie i paliwożerność.

Benelli 491 ST, 2002 r., cena 3500 zł.

Gilera Runner 200 VXR

Gilera Runner 200 VXR

Runnera o pojemności 200 ccm nieczęsto spotkamy na polskich szosach. Bardziej popularne są modele z mniejszymi silnikami. To kolejny skuter o sportowym zacięciu w naszym zestawieniu. Sztywna, kołyskowa rama, oryginalna linia nadwozia i hydrauliczne amortyzatory to zalety tego modelu. Silnik generuje moc 21 KM, a pojazd jest jednym z najszybszych skuterów – rozwija prędkość do 140 km/h. Skąpe owiewki nie zabezpieczają przed pędem powietrza, ale dzięki widocznym na zdjęciu otworom ciepłe powietrze z chłodnicy ogrzewa nogi. W wysokim kanale centralnym umieszczono zbiornik paliwa, co wpłynęło na obniżenie środka ciężkości skutera i zapewniło dobre prowadzenie na zakrętach.

Gilera Runner 200 VXR, 2005 r., cena 3600 zł.

Piaggio X8

Piaggio X8

X8 to miejski skuter o zacięciu turystycznym. Równie dobrze nadaje się do dojazdów do pracy czy po zakupy, jak i na niezbyt długie wyprawy wakacyjne. Silnik o pojemności 125 ccm ma 15 KM. Do zalet należy zaliczyć też duże koła i tarczowe hamulce oraz obszerną wygodną kanapę. Na wyprawach za miasto albo po zakupy docenimy obszerny, 56-litrowy bagażnik pod siodłem.

Piaggio X8, 2005 r., cena 3800 zł.

Kymco Agility RS

Kymco Agility RS

Użytkowy mieszczuch o sportowym zacięciu. Wygodny, łatwy w prowadzeniu, niemal przyklejony do jezdni. Schowek pod kanapą mieści kask typu jet, z przodu jest tylko haczyk na torebkę lub siatkę z z niewielkimi zakupami. Za to płaska podłoga pozwala przewieźć np. neseser w drodze do pracy. Skuter ma dzieloną kanapę. Siedzenie pasażera można podnieść i wtedy mamy jednoosobowy skuter z oparciem dla kierowcy. Podczas jazdy w mieście jest bardzo poręczny. Dość twarde, ale jednak nie sportowe zawieszenie bardzo dobrze sprawowało się w naszych testach.

Kymco Agility RS, 2011 r., cena 4200 zł.

Yamaha Majesty 125

Yamaha Majesty

Świetny jako pierwszy „duży” skuter. Ciekawa, ponadczasowa stylistyka nadwozia, spory bagażnik, w którym mieszczą się dwa kaski i dynamiczny silnik o pojemności 125 ccm, który dobrze się sprawuje w jeździe miejskiej – to główne zalety tego skutera. Wygodna kanapa i możliwość dokupienia akcesoryjnych kufrów sprawiają, że Yamaha Majesty powinna sprawdzić się także w turystyce.

Yamaha Majesty 125, 2007 r., cena 4600 zł.

KOMENTARZE

Polecane artykuły
Inter Motors Katalog to aplikacja dostępna dla wszystkich urządzeń typu…
Czułem głód, takie ssanie, aby znów ruszyć na wyprawę. Kiedy…