fbpx
A password will be e-mailed to you.

TomTom Rider to nowe przenośne urządzenie nawigacyjne stworzone na podstawie opinii społeczności motocyklistów.

Urządzenie pozwala wybrać typ trasy – od najszybszej do najbardziej malowniczej. Motocykliści mogą łatwo tworzyć własne trasy i wgrywać je bezpośrednio do urządzenia TomTom Rider. Za pomocą programu Tyre, który można pobrać z firmowej strony, mogą wyszukiwać, tworzyć i edytować je na komputerze. Ponadto funkcja ”Upload Routes and Go„ pozwala wysłać trasy bezpośrednio do urządzenia i udostępnić je innym motocyklistom przez Bluetooth.

– TomTom Rider pozwala użytkownikom nie tylko wybrać cel podróży, ale przede wszystkim to, jak chcą tam dotrzeć – powiedziała Corinne Vigreux, dyrektor zarządzający działu TomTom Consumer. – Wysłuchaliśmy opinii motocyklistów, aby stworzyć urządzenie dostosowane do ich stylu jazdy. Odkryliśmy, że większość motocyklistów używa swoich maszyn do celów rekreacyjnych, a wielu szuka tras zapewniających wyjątkowe estetyczne przeżycia. TomTom Rider pozwala im znaleźć najbardziej malownicze trasy na świecie.

Urządzenie przekazuje wskazówki głosowe bezpośrednio do kasku przez Bluetooth, aby motocykliści mogli skupić się bezpośrednio na drodze. Ekran o przekątnej 4,3 cala można obsługiwać w rękawicach. Powinien się sprawdzić w każdych warunkach pogodowych, m.in. w deszczu albo jasnym słońcu.

Funkcja TomTom Windings Roads pozwala motocyklistom, którzy lubią wyzwania, wybrać trasę z największą liczbą zakrętów.

TomTom Rider oferuje bezpłatną funkcję Lifetime Maps. Przez cały okres użytkowania produktu użytkownicy mogą pobierać cztery lub więcej pełnych aktualizacji map rocznie. Mają też dostęp do codziennych zmian nanoszonych na mapy przez społeczność TomTom Map Share, takich jak nowe ograniczenia prędkości i zablokowane drogi. Funkcja Map Share pomaga opanować częste zmiany na drogach i tym samym uniknąć opóźnień lub objazdów.

Funkcja TomTom IQ Routes wykorzystuje rzeczywiste czasy podróży udostępniane przez miliony motocyklistów, aby podać optymalną trasę i czas przyjazdu.

TomTom Rider jest kompatybilny z wieloma opcjonalnymi akcesoriami, takimi jak zestaw do montażu w samochodzie, stacja dokująca do motocykla oraz unikatowe rozwiązanie antykradzieżowe.

Nowy TomTom Rider będzie dostępny już od marca w najlepszych salonach motocyklowych w cenie: 1699 zł.

KOMENTARZE