fbpx
A password will be e-mailed to you.

TomTom Bandit to pierwsza na świecie kamera z wbudowanym serwerem mediów, eliminującym konieczność zgrywania filmów, żeby dokonać jego edycji. Urządzenie współpracuje z aplikacją, która umożliwia tworzenie i dzielenie się materiałami wideo w ciągu kilku minut jedynie poprzez potrząsanie smartfonem. ”Wiemy, że dla użytkowników najbardziej frustrującą rzeczą związaną z kamerami dla osób aktywnych jest czas jaki […]

TomTom Bandit to pierwsza na świecie kamera z wbudowanym serwerem mediów, eliminującym konieczność zgrywania filmów, żeby dokonać jego edycji. Urządzenie współpracuje z aplikacją, która umożliwia tworzenie i dzielenie się materiałami wideo w ciągu kilku minut jedynie poprzez potrząsanie smartfonem.

”Wiemy, że dla użytkowników najbardziej frustrującą rzeczą związaną z kamerami dla osób aktywnych jest czas jaki muszą poświęcić na pobieranie nagrań oraz ich edycję„ – komentuje Corinne Vigreux, Współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający TomTom Consumer. ”Tworząc produkt TomTom Bandit ograniczyliśmy ten czas do kilku minut – a to jest prawdziwa rewolucja!„.

”Znaleźliśmy bardzo prostą, a jednocześnie radykalną metodę na rozwiązanie problemu edycji nagrań„ – wyjaśnia Slobodan Stanisic, Główny Inżynier w firmie TomTom. ”Wszystkie kamery, które obecnie są dostępne na rynku, działają w ten sam sposób. Należy pobrać zajmujący kilka gigabajtów materiał wideo do komputera o sporych wysokiej wydajności, co zwykle trwa bardzo długo. Następnie należy wybrać ujęcia, złożyć z nich nagranie i odpowiednio sformatować. TomTom Bandit działa na zupełnie innej zasadzie. Zaprojektowaliśmy kamerę, która sama przetwarza nieobrobiony materiał filmowy, znacznie ułatwiając proces edycji filmów.„

Kamera TomTom Bandit jest wyposażona w czujnik ruchu oraz GPS. Urządzenie umożliwia automatyczne wyszukanie i oznaczenie współrzędnymi geograficznymi ekscytujących momentów nagrania w oparciu o prędkość, wysokość, przeciążenia, przyspieszenie oraz tętno*. Za pośrednictwem przycisku na kamerze lub specjalnego pilota można również ręcznie zaznaczyć te fragmenty filmu, które mają zostać oznaczone*.

TomTom Bandit współpracuje z aplikacją na smartfona, umożliwiającą superszybki podgląd nagrań. Ujęcia mogą być przeglądane za pomocą aplikacji dzięki wbudowanemu serwerowi mediów. W trybie edycji wystarczy potrząsnąć smartfonem, aby tworzyć nagrania. Użytkownicy mogą łatwo wprowadzać zmiany, dodawać muzykę i nakładki w postaci wybranych parametrów, takich jak prędkość, jeszcze przed podzieleniem się materiałem wideo z przyjaciółmi.

Ponadto, kamera TomTom Bandit nagrywa filmy w wysokiej jakości. Ma szeroki kąt widzenia obiektywu, 16 MP matrycę i szybki procesor. Urządzenie jest całkowicie wodoodporne, dlatego nie trzeba używać żadnych dodatkowych akcesoriów**. System mocowania ze stalowym pierścieniem zawiera mechanizm szybkiego uwalniania kamery, a dzięki smukłemu kształtowi urządzenie doskonale wygląda po zamontowaniu na kasku.

Moduł zawierający baterię wyposażono także w slot na kartę microSD i gniazdo SuperSpeed USB 3.0. Pozwala to na podłączenie urządzenia bezpośrednio do komputera przez kabel USB i zgrywanie materiału filmowego, eliminując konieczność stosowania innego rodzaju przewodów i adapterów.

Kamera TomTom Bandit jest dostępna na stronie internetowej www.tomtom.com oraz w wybranych sklepach motocyklowych w cenie 1749 zł.

Dane techniczne:

Rozdzielczość: 1080p30, 1080p60, 720p60, 720p120, 2.7k30, 4k15

Opcja dwukrotnego spowolnienia materiału w jakości 1080p, czterokrotnego w 720pi sześciokrotnego w WVGA

Opcja nagrywania poklatkowego w jakości 4k30, 1080p30

Rejestrowanie klatek do 16 MP przy prędkości 10 klatek na sekundę

Wi-Fi, Bluetooth, USB3.0

Aplikacja przeznaczona na urządzenia z systemem iOS i Android.

*wymagane jest dodatkowe akcesorium

**wymagana jest dodatkowa osłona obiektywu, która pozwoli korzystać z urządzenia do głębokości 50m

KOMENTARZE