fbpx
A password will be e-mailed to you.

Najlepszy polski żużlowiec w historii, Tomasz Gollob otrzymał stałą dziką kartę na starty w cyklu Speedway European Championships 2015.

Żużlowiec dołączył do Emila Sajfutdinowa, Petera Kildemanda, Nickiego Pedersena, Martina Vaculika oraz Janusza Kołodzieja, którzy start w nadchodzącej edycji SEC zapewnili sobie dzięki zajęciu miejsca w czołowej piątce w minionym sezonie.


REKLAMA

Tomasz Gollob startuje w nowej formule indywidualnych mistrzostw Europy od samego początku. W sezonie 2013 walkę o medale uniemożliwiła mu ciężka kontuzja, która odbiła się również na postawie zawodnika w zeszłym roku. Dziewiąte miejsce z pewnością nie było satysfakcjonujące dla legendy polskiego żużla.

Od początku nowego sezonu Gollob prezentuje się jednak znakomicie, a obecna forma polskiego mistrza świata przekonuje o tym, że z całą pewnością jest w stanie powalczyć o tytuł indywidualnego mistrza Europy, zwłaszcza, że otwarcie rozgrywek 20 czerwca odbędzie się na jednym z jego ulubionych torów – toruńskiej Motoarenie.

”Speedway European Championships to wspaniały projekt, prowadzony przez Polaków i dynamicznie się rozwijający. Dzięki transmisjom w Eurosporcie, ludzie na całym świecie mogą zobaczyć pasjonujące wyścigi, czyli całą esencję żużla. Wszystkie turnieje do tej pory były zorganizowane bardzo dobrze, a co najważniejsze zawodnicy startując w SEC czuli się komfortowo i odczuwali radość z jazdy. Tak było również ze mną, dlatego bez wahania podjąłem decyzję o starcie w kolejnych rozgrywkach„- mówi Tomasz Gollob.

”Jedynym tytułem, którego brakuje w mojej kolekcji jest Indywidualne Mistrzostwo Europy. Jestem bardzo zdeterminowany i zrobię wszystko, by po raz kolejny włączyć się do walki o zwycięstwo. Zaczniemy 20 czerwca w Toruniu, później będę walczył o punkty w Landshut, Kumli i Ostrowie Wielkopolskim. Ekstraliga i SEC to dla mnie priorytetowe rozgrywki w tym sezonie„ – przyznaje Mistrz Świata z 2010 roku.


REKLAMAREKLAMA


”Ten wybór był dla nas czymś naturalnym, Tomasz to prawdziwa legenda żużla, wzbudzająca niesamowite emocje. Od początku tego sezonu prezentuje wysoką formę, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że to właśnie on powinien tą dziką kartę otrzymać. Jesteśmy przekonani, że Gollob będzie jednym z faworytów tegorocznych rozgrywek, które zapowiadają się niezwykle interesująco„ – zapewniają organizatorzy SEC. ”Tomasz wspierał naszą inicjatywę od samego początku. Wierzył w nasz projekt, wielokrotnie pomagał w różnego rodzaju kwestiach, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Cieszymy się, że w tym sezonie również będzie cieszył kibiców swoją jazdą„ – kończą organizatorzy.

Inauguracja Speedway European Championships odbędzie się już 20 czerwca na MotoArenie w Toruniu.

KOMENTARZE

REKLAMA