fbpx
A password will be e-mailed to you.

Działająca w pobliżu Mediolanu firma Meteor już od prawie 70 lat produkuje wysokiej jakości tłoki do silników spalinowych. W tym czasie zdążyła wyrobić sobie wysoko cenioną markę, stając się dostawcą tłoków na pierwszy montaż dla wielu producentów motocykli i innych pojazdów. Dzięki firmie Motor-Land produkty Meteora dostępne są również na polskim rynku.

Firma Meteor została założona w 1952 roku. Początkowo produkowała tłoki na potrzeby rodzimego rynku włoskiego, dostarczając je m.in. do fabryk skuterów Vespa i Lambretta. W 1960 roku uruchomiono produkcję na eksport do innych krajów, a 10 lat później tłoki Meteor zyskały u kilku europejskich producentów motocykli status produktów OEM – czyli przeznaczonych do montażu fabrycznego w nowych pojazdach.

W 1980 roku Meteor przejął producenta pierścieni Caber i od tego czasu dynamicznie rozwijał swoją ofertę, nieustannie ulepszając proces projektowania i produkcji tłoków. Zaowocowało to stworzeniem w 2005 roku linii Racing Division, przeznaczonej do użytku w maszynach wyczynowych.Tłoki MeteorZakłady Meteor Piston położone są w miejscowości Baranzate pod Mediolanem. Na powierzchni 1250 m2 zlokalizowane są warsztaty i biura, a drugie tyle zajmują magazyny gotowych produktów. Tłoki Meteor to części w 100% włoskie, w całości opracowane i wyprodukowane na miejscu. Cały proces i maszyny, w tym projektowanie CAD i 3D, technologia wytwarzania, formy odlewnicze, urządzenia CNC do końcowej obróbki i precyzyjne cyfrowe instrumenty pomiarowe to dzieła inżynierów firmy.

Całość nadzorowana jest komputerowo, ze ścisłą kontrolą jakości na każdym etapie i możliwością elastycznego ustawiania linii produkcyjnych. Dzięki temu firma Meteor jest w stanie od podstaw zaprojektować i wykonać nawet niewielkie, prototypowe partie tłoków na specjalne zamówienie klienta. Tłoki MeteorTłoki Meteor to owoc wielu lat badań i rozwoju, a wiele zastosowanych w nich technologii to patenty własne firmy. Powierzchnia boczna tłoków pokryta jest redukującą tarcie powłoką z dwusiarczka molibdenu (MoS2).

Denka mają powłokę ceramiczną, stanowiącą dodatkową barierę termiczną chroniącą denko przed nadmiernym transferem ciepła – zwiększa to żywotność tłoków. Z kolei rowki pierścieni są oksydowane i dodatkowo utwardzane, co zwiększa odporność na ekstremalne obciążenia i zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia silnika. Tłoki MeteorObecnie Meteor jest w dalszym ciągu dostawcą części OEM dla producentów motocykli, ale też gokartów, kompresorów powietrza, urządzeń spalinowych typu piły i kosiarki, a nawet napędów paralotni czy minihelikopterów. W rodzinie produktów przeznaczonych dla jednośladów znalazły się standardowe części OEM i zamienne, a dodatkowo zestawy tuningowe i kompletna wyczynowa linia Racing do motocykli offroadowych.Tłoki MeteorProdukty firmy Meteor dostępne są również na polskim rynku i cieszą się u nas niesłabnącym zainteresowaniem. Ich dystrybutorem od lat jest firma Motor-Land, gwarantująca dostępność w szerokiej sieci dealerskiej. Jeśli więc planujesz remont silnika swojego motocykla, włoskie tłoki Meteor są rozsądnym, bezpiecznym wyborem. 

KOMENTARZE