fbpx

Na początku miały powstać plecaki odrzutowe, ale skoro udało się je wykonać firmie JetPack Aviation, to nadszedł czas aby wdrożyć bardziej skomplikowany plan. Zbudowali motocykle, które latają…

Ok, brzmi to jak science fiction, ale według źródeł (https://www.facebook.com/jetpackaviation/http:/ /www.benchmark.pl ) latający motocykl, o którym było głośno całkiem niedawno trafił już do przedsprzedaży! Obecnie dostępnych jest 20 sztuk. Reszta została zarezerwowana dla wojska i policji.


REKLAMA

Policja będzie latać?

Co ciekawe ten latający pojazd już w przyszłym roku może zostać wcielony do służby w Dubaju! Tak! Policja będzie poruszać się na latających motocyklach. Brzmi to totalnie niedorzecznie, chociaż firma Jetpack Aviation zapewnia, że tak właśnie się stanie! Jeżeli masz wystarczająco dużo forsy i Ty możesz już teraz zamówić latający motocykl – bez wątpienia każdy będzie Ci zazdrościć tej maszyny.

Speeder to latający motocykl, wyposażony w napęd odrzutowy. Maszyna rozpędza się do 240 km/h i bez uzupełnienia paliwa może latać przez 22 minuty i wznieść się na wysokość 4500 metrów! Oczywiście przy dużych wysokościach niezbędna będzie maska tlenowa, o czym informuje producent „motolotu”. Jeden taki pojazd kosztować będzie  380 000 dolarów! Cena robi wrażenie, ale motocykl robi je chyba jeszcze większe. Producent zaznacza, że cena jeszcze może wzrosnąć. 

Jetpack Aviation już przyjmuje zamówienia na te szalone pojazdy. Sama rezerwacja motocykla The Speeder kosztuje 10 tysięcy dolarów

KOMENTARZE

REKLAMA