fbpx

Kolejna edycja The Distinguished Gentleman’s Ride przed nami. Bierze w niej udział jednocześnie ponad 600 miast na całym świecie w tym: Gdańsk, Warszawa, Kraków oraz Wrocław.

Impreza ta to prawdziwe święto dla miłośników motocykli klasycznych, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie:
https://www.gentlemansride.com/


REKLAMA

Startujemy 24 września 2017!

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową ideą całego eventu, jest to by był on dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów.

Trochę historii pełnej dumy!

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z rakiem. W 2013 roku ponad 11.000 uczestników DGR, w 145 miastach na całym świecie uzbierało ponad 277.000 dolarów. W 2014 roku już ponad 20.000 uczestników w 257 miastach uzbierało ponad 1.5 mln. W 2015 roku w 37.000 uczestników w 410 miastach w 79 krajach uzbierało ponad 2.3 mln dolarów na badania nad rakiem prostaty.

Pierwsza edycja we Wrocławiu odbyła się w 2014 roku z inicjatywy Grzegorza Korczaka, założyciela firmy Unikat Motorworks, wrocławskiego warsztatu customującego motocykle. Tegoroczna edycja już po raz trzeci zagości we Wrocławiu. W zeszłorocznej edycji było nas prawie 70 uczestników, w tym roku liczymy na jeszcze większą liczbę.

Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne.

Żeby dołączyć do grona eleganckich motocyklistów trzeba zarejestrować się na stronie internetowej https://www.gentlemansride.com/ wybierając miasto Wrocław. Wtedy uczestnik dostanie wszystkie potrzebne informacje.

KOMENTARZE


REKLAMA