fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kiedy jeździ się w odzieży Alpinestars Tech Touring, pojawia się myśl, że inspirowana była tą samą siłą, która każe motocykliście szukać dróg i szlaków do pokonania, bez względu na napotkane przeciwności.

Materiały i innowacyjne rozwiązania, zastosowane w tej zaawansowanej odzieży zapewniają motocykliście niesamowity komfort i ochronę. Można się w niej poczuć bezpiecznie, jak w kombinezonie kosmicznym. Optymalnie łączy trwałość i wagę, m.in. dzięki zastosowaniu ceramicznych materiałów w miejscach najbardziej narażonych na próbę wytrzymałości, jak łokcie i kolana (w spodniach). Te newralgiczne miejsca są dużo bardziej odporne na ścieranie i urazy mechaniczne.

W zestawie znajdują się także miękkie ochraniacze CE, które łatwo wymienić na buzer. Szerokie pasy odblaskowe podnoszą bezpieczeństwo motocyklisty w warunkach gorszej widoczności. Kurtka jest też przygotowana do stosowania systemu BNS (Bionic Neck Support), więc spełni wymagania każdej wyprawy.

Wewnętrzne membrany i warstwy goretex kurtki utrzymują ciepło i komfort pod względem wilgotności w każdych warunkach pogodowych. W ciepłe dni zapinane na zamki wloty powietrza na rękawach, klatce piersiowej i ramionach usprawniają wentylację podczas jazdy, a odpinane rękawy pozwalają nosić kurtkę jako kamizelkę. Przegubowa budowa ochraniacza łokcia poprawia swobodę ruchów ramion.

Z wielu kieszeni na klatce piersiowej, dwie są wodoodporne i pozwolą bezpiecznie przechować ważne przedmioty. Kurtka ma też specjalną kieszeń na plecach, przewidzianą na camelback, a także mocowanie na rurkę. Oprócz tego do dyspozycji jest niezwykle pojemna, zwiększającą swoją objętość, odpinana ”torba narzędziowa„. Suwak kurtki, schowany wewnątrz, łączy ją ze wszystkimi spodniami z szerokiej gamy firmy Alpinestars.

Podczas testu zauważyliśmy drobne niedociągnięcia: pęknięcia na szwach. Ta wada zostanie z pewnością szybko wyeliminowana przez producenta.

KOMENTARZE