fbpx
A password will be e-mailed to you.

Arai Rebel polubią wszyscy, którzy cenią zalety kasków integralnych. Ciekawie rozwiązana, opuszczana osłona w ?szczęce? przyda się zwłaszcza w chłodniejsze dni.

Opuszczana osłona brody w kasku Arai Rebel wpływa na komfort termiczny. W chłodniejsze dni warto ją opuścić. Zmniejszamy wówczas ilość powietrza wpadającego do kasku od dołu. Do tego mamy niezły system wentylacji, który również sprzyja użytkowaniu, zwłaszcza podczas upałów. W pochmurne i wilgotne dni dodatkowym udogodnieniem będzie pin-lock zapobiegający parowaniu szyby i występujący w wyposażeniu podstawowym.


REKLAMA

Ważnym elementem kasku Arai Rebel jest miejsce do montażu słuchawek, dlatego korzystający z interkomów i tym podobnych urządzeń mają ułatwione zadanie. Z kasku można bezproblemowo wymontować wszelkie elementy narażone na zabrudzenie i uprać je, bez obawy ich uszkodzenia.

Stylistyka Arai Rebel, jak i szeroki wizjer umożliwia użytkowanie kasku na różnych typach motocykli. Nawet przy sportowej pozycji zachowujemy szerokie pole widzenia. Również jego aerodynamika zapewnia stabilność przy wyższych prędkościach. Niestety, szyba, jak w każdym kasku Arai, podatna jest na zarysowania w miejscu styku z uszczelką wizjera. Masa – na poziomie 1500 g.


REKLAMAREKLAMA


Publikacja Świat Motocykli 3/2014.

KOMENTARZE


REKLAMA