fbpx
A password will be e-mailed to you.

Taddy Błażusiak po raz drugi z rzędu triumfował w GP Mistrzostw Świata 2013. Do zwycięstwa w Grand Prix Polski, dołożył pierwsze miejsce Grand Prix Hiszpanii.

Z dwoma zwycięstwami Błażusiak jest liderem klasyfikacji Mistrzostw Świata 2013. Ma 29 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Davidem Kightem.

W pierwszym finale Tadeusz prowadził od startu do mety, ustalając najszybszy czas okrążenia (dwie sekundy szybciej od następnego zawodnika). Z czystym torem przed sobą spokojnie zwiększał swoją przewagę aż do mety. Drugi w stawce Ivan Cervantes stracił aż 24 sekundy.

Drugi finał, w którym zawodnicy startują w odwrotnej kolejności, nie był zbyt łaskawy dla Polaka. Błażusiak zaraz po starcie miał zderzenie z wolniejszym zawodnikiem i zaliczył upadek. Zmuszony do pościgu (po upadku był na końcu stawki) Tadeusz metodycznie odrabiał stratę i zakończył wyścig na trzecim miejscu.

W trzecim finale wieczoru Polak znów dominował, przez cały czas kontrolował wyścig na śliskim już torze. Drugie miejsce zajął Kornel Nemeth z Węgier.

– Jestem bardzo zadowolony – mówił Tadeusz Błażusiak. – Fizycznie czułem się dużo lepiej niż podczas Grand Prix Polski, ale wciąż jeszcze nie jestem w stu procentach sprawny. Zwycięstwo w pierwszym i trzecim finale było rewelacyjne. Nie lubię startu w odwróconej kolejności, który jest stosowany podczas drugiego finału, to bardzo niebezpieczne gdy szybsi zawodnicy jako ostatni wybierają pozycję startową, a w rezultacie startują z drugiej linii, z tego powodu niestety zaliczyłem upadek. Mój motocykl jest niesamowity na startach, w pierwszym finale miałem tak dobrą trakcję, że w mgnieniu oka byłem pierwszy w pierwszym zakręcie. Przewaga blisko 30 punktów w klasyfikacji generalnej trochę zdejmuje ”ciśnienie„ z finałowego Grand Prix we Francji, ale oczywiście będę dążył do zwycięstwa.

Wyniki Grand Prix Hiszpanii 2013:

1. Taddy Błażusiak (KTM) 54, 2. David Knight (Honda) 41, 3. Alfredo Gomez (Husaberg) 36, 4. Kornel Nemeth (KTM) 34, 5. Ivan Cervantes (KTM) 33, 6. Jonny Walker (KTM) 30, 7. Thomas Oldrati (Husaberg) 24, 8. Rodrig Thain (Gas Gas) 19.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Świata 2013:

1. Taddy Blazusiak (KTM) 111, 2. David Knight (Honda) 82, 3. Jonny Walker (KTM) 81, 4. Alfredo Gomez (Husaberg) 67; 5. Kornel Nemeth (KTM) 63; 6. Thomas Oldrati (Husaberg) 52.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów