fbpx
A password will be e-mailed to you.

Tadeusz Błażusiak wygrał VI rundę Mistrzostw Ameryki Endurocross i już tylko trzy punkty dzielą go od tytułu mistrza Ameryki 2012.

Pełna widownia Idaho Center w Boise kibicowała zawodnikom podczas szóstej rundy Mistrzostw Ameryki 2012.

Noc zaczęła się pechowo dla Błażusiaka, który podczas treningu czasowego odnotował dwa upadki i zajął odległą siedemnastą lokatę, co dawało mu bardzo niekorzystną pozycję startową do kwalifikacji czasowych.

W kwalifikacjach czasowych Polak pokazał jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych i mimo bardzo niekorzystnej pozycji startowej zdobył „hole shota” i wygrał swój bieg kwalifikacyjny.

Podczas zawodów zdarzyło się wiele niespodzianek. Tor był bardzo skomplikowany i pełen przeróżnych pułapek, które przy odrobinie nieuwagi poważnie wydłużały czas przejazdu. Jednym z zaskoczeń wieczoru był fakt, iż wicelider klasyfikacji generalnej, Taylor Robert, nie zdołał zakwalifikować się do finału.

Zobacz także: Red Bull Under My Wing: Błażusiak i jego uczniowie

Po starcie finałowego biegu Tadeusz zajmował piąte miejsce, ale już na drugim zakręcie wyprzedził czterech rywali i zajmował drugą pozycję, a następnie w spektakularny sposób wyprzedził prowadzącego wyścig Cody’ego Webba i pewnie zaczął budować przewagę nad resztą stawki do momentu aż… w ostatnim okrążeniu popełnił błąd i upadł.

Przewaga, którą osiągnął, wystarczyła, by podnieść się i nie stracić pozycji lidera, ale Cody Webb był już „na kole” Polaka i do końca wyścigu Tadeusz musiał odpierać atak Amerykanina.

Z bardzo dużą przewagą punktową w klasyfikacji generalnej Błażusiak pojedzie 17 listopada w Las Vegas, gdzie potrzebuje już tylko trzech punktów do zdobycia tytułu mistrza Ameryki 2012.

Wyniki szóstej rundy:
1. Tadeusz Błażusiak 2. Cody Webb 3. Cory Graffunder 4. Justin Soule 5. Kyle Redmond 6. Geoff Aaron 7. Colton Haaker 8. Bobby Prochnau – KTM 9. Gary Sutherlin 10. Jamie Lanza

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Ameryki 2012:
1. Tadeusz Błażusiak – 189 2. Taylor Robert – 132 3. Cody Webb – 129 4. Mike Brown – 114 5. Cory Graffunder – 105

Zobacz także: Błażusiak wygrywa V rundę Mistrzostw Ameryki

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów