fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zawodnik ORLEN Team oraz fabrycznego zespołu KTM, Tadek Błażusiak, zwyciężył ostatnią, trzecią eliminację cyklu SuperEnduro i zdobył czwarty tytuł mistrza świata! Finałowa rozgrywka odbyła się w hali w Tours we Francji 9 marca.

Tadeusz przystąpił do ostatniej rundy SuperEnduro mając 29 punktów przewagi nad kolejnym w klasyfikacji Davidem Knightem. Już po drugim wyścigu – z trzech zaplanowanych na wieczór – wiadomo było, że tytuł należy do Polaka.

Zawody rozpoczęły się pomyślnie dla Tadeusza, który zajął drugie miejsce w kwalifikacjach i z tej pozycji wystartował do pierwszego wyścigu zaraz za Jonnym Walkerem (KTM). Walker rozpoczął bardzo szybko, nadając tempo całej stawce, jednak po czterech początkowych okrążeniach zaczął odczuwać silny ból ręki. W tej sytuacji zaatakował Błażusiak, który objął prowadzenie i dowiózł je do mety. Przebijający się z dalszej pozycji David Knight (Honda) również wyprzedził Walkera i ukończył wyścig jako drugi.

Drugi wyścig wieczoru – tak jak zazwyczaj – miał odwróconą kolejność startową. W tych warunkach świetnie wystartował kierowca Husaberg – Dani Gibert, który od razu wypracował bezpieczną przewagę nad konkurentami. Przebijający się z końca stawki Błażusiak, po dość niefortunnym starcie rozpoczął gonitwę. Nadrabiając na każdym okrążeniu kierowca ORLEN Team zdołał przebić się na drugą pozycję. Zwyciężył Gibert przed Błażusiakiem i Gomezem. Łączna suma punktów wypracowanych przez Tadeusza gwarantowała mu już w tym momencie tytuł mistrza świata.

W ostatnim, finałowym wyścigu wieczoru, Błażusiak popisał się rewelacyjnym startem. Szybko objął prowadzenie, jednak na szóstym okrążeniu, na piaszczystej partii zakopał przednie koło motocykla i upadł. Błąd Polaka wykorzystali Knight – zwycięzca tego wyścigu oraz Walker – drugi na mecie.

Advertisement

Wyniki 3 eliminacji:
1. Tadeusz Błażusiak, Polska, KTM/ORLEN Team, 51 pkt 2. David Knight, Wielka Brytania, Honda, 48 3. Jonny Walker, Wielka Brytania, KTM, 38

Klasyfikacja generalna:
1. Błażusiak, KTM/ORLEN Team, 162 (czwarty tytuł mistrzowski w hali) 2. Knight, Honda, 130 3. Walker, KTM, 119 4. Alfredo Gomez, Hiszpania, Husaberg, 99 5. Kornel Nemeth, Węgry, KTM, 89

KOMENTARZE

Advertisement