fbpx
A password will be e-mailed to you.

Fabryczny kierowca KTM-a Tadeusz Błażusiak kontynuuje swoją złotą serię wygrywając Grand Prix Barcelony 2012 i tym samym zapewniając sobie tytuł Mistrza Świata SuperEnduro 2012.

W kolejnym rewelacyjnym starcie Polak powiększył swoją złotą kolekcji (w tym sezonie Błażusiak zdobył już złoty medal X-Games, Mistrzostwo Ameryki i Mistrzostwo Erzbergrodeo).
W Mistrzostwach Świata SuperEnduro 2011-2012 Tadeusz wygrał wszystkie rundy Mistrzostw Świata zaczynając od pierwszego Grand Prix Włoch w Genui, poprzez zwycięskie Grand Prix Polski w Łodzi aż do finałowego zwycięskiego Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie.
To był trzeci zwycięski sezon z rzędu, w którym Polak tryumfował w Światowym SuperEnduro. „Taddy był po prostu niesamowity” – skomentował menadżer teamu KTM-a Alex Doringer, „wszystko co zrobił było perfekt, miał perfekcyjne starty i przez cały wieczór miał bezbłędne biegi. Był po prostu klasą samą dla siebie” – dodał bardzo zadowolony Alex Doringer.
Błażusiak zadedykował swoje zwycięstwo niedawno zmarłemu wielokrotnemu Mistrzowi Świata Enduro Mice Aholi z Finlandii ( Ś.P. Mika Ahola 1974-2012).


REKLAMA

Oficjalne wyniki Mistrzostw Świata SuperEnduro 2012:

1.Tadeusz Błażusiak POL/KTM
2.Johnny Walker GBR/KTM
3. Joakim Ljungren SWE/Husaberg


REKLAMAREKLAMA


Źródło: Blazusiak.com | Zdjęcia: FIM/Jonty Edmunds

KOMENTARZE


REKLAMA