fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas wielkiego finału Mistrzostw Ameryki AMA Endurocross 2012 w Las Vegas nasz zawodnik Tadeusz Błażusiak ?postawił kropkę nad i?, wygrywając wszystkie swoje biegi, i pewnie zdobył (po raz czwarty) mistrzostwo Ameryki.

Noc w Vegas była książkowym przykładem, jak wygrywać zawody tak wysokiej rangi. Błażusiak rozpoczął bardzo pewnie, wykręcając najszybszy czas podczas treningów czasowych (59,031). Jako jedyny z całej stawki przełamał barierę 1 minuty.

Kolejny bieg był biegiem kwalifikacyjnym. Tadeusz również pewnie wyszedł z bramki i jako zwycięzca biegu bez trudu zakwalifikował się do wielkiego finału. Finał w Vegas jest szczególny, ponieważ składa się z dwóch niezależnych finałów, tzn. podwójne zwycięstwo w Vegas daje podwójną liczbę punktów w klasyfikacji do Mistrzostw Ameryki – 60 pkt.

W obu finałach Błażusiak zabłysnął perfekcyjnym przygotowaniem, zarówno technicznym, jak i fizjologicznym, pewnie dowożąc komplet punktów na metę każdego z finałów.

Amerykańscy komentatorzy telewizyjni nie szczędzili słów pochwały, porównując Polaka do perfekcyjnej maszyny zaprogramowanej do jednego celu – wygrywania.

Teraz Tadeusz wraca do Europy, gdzie będzie przygotowywał się do pierwszej rundy Mistrzostw Świata Superenduro, która odbędzie się 8 grudnia 2012, w Atlas Arenie w Łodzi.

Podium finału nr 1 1.       Tadeusz Taddy Błażusiak
2.       Cody Webb 3.       Mike Brown

Podium finału nr 2 1.       Tadeusz Taddy Błażusiak
2.       Cody Webb 3.       Kyle Redmond

Ogólna klasyfikacja Mistrzostw Ameryki 2012 1.       Tadeusz Taddy Błażusiak  – 249 punktów
2.       Coddy Webb – 179 punktów 3.       Mike Brown – 151 punktów

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów