fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zawodnik ORLEN Team, Tadek Błażusiak, zajął czwarte miejsce w rozegranym w Everett sobotnim wyścigu serii GEICO AMA EnduroCross. Po pięciu eliminacjach Polak jest drugi w wynikach łącznych, do lidera, którym pozostaje Mike Brown, traci siedem punktów.

Po kwalifikacjach, świetnie jadący Błażusiak, wywalczył drugą pozycję startową w wyścigu finałowym. Jednak zaraz po wyjściu z bramki Polaka wyrzuciło na jednym z zakrętów i niegroźnie upadł. Po pierwszym okrążeniu Błażusiak odnotował ostatni czas.

Imponujący atak na skalistej partii dał mu awans o trzy pozycje, a na kolejnych okrążeniach Taddy prześcignął kolejnych rywali, aż w końcu uplasował się na czwartym miejscu, zaraz za Coltonem Haakerem. Zawodnik ORLEN Team zdecydował się kilkakrotnie atakować, jednak Amerykanin blokował go skutecznie.

W wyścigu zwyciężył Cody Webb. To jego druga wygrana z rzędu w tegorocznej serii EnduroCross. Drugą pozycję zajął Mike Brown. Podium uzupełnił Colton Haaker, a Tadek Błażusiak był czwarty.

Na dwie eliminacje przed końcem serii liderem pozostaje Brown z siedmiopunktową przewagą nad Błażusiakiem.

Klasyfikacja po pięciu eliminacjach EnduroCross 20131. Mike Brown            1122. Taddy Blazusiak     1053. Taylor Robert           904. Cody Webb              885. Colton Haaker          886. Cory Graffunder       767. Kyle Redmond          728. Justin Soule              629. Geoff Aaron              5710. Gary Sutherlin        55

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów