fbpx
A password will be e-mailed to you.

Paweł Szkopek i Patryk Pazera już w najbliższy weekend wystartują w pierwszej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski WMMP. Na torze w Poznaniu w barwach Pazera Racing dołączy do nich łodzianin Radek Brandebura.

Paweł Szkopek to 11-krotny mistrz Polski i aktualny obrońca tytułu w najbardziej prestiżowej klasie Superbike. W tym roku jego celem jest walka o kolejne mistrzostwo za sterami ponad 200-konnej Yamahy R1 ekipy Pazera Racing. Zadanie nie będzie jednak łatwe. Zaplanowana na najbliższy weekend, pierwsza runda mistrzostw Polski WMMP będzie połączona ze zmaganiami europejskiej serii Alpe Adria, co oznacza jeszcze większą konkurencję.

– mówi pochodzący z Dobrzykowa pod Płockiem Paweł Szkopek.

Równie ambitnie do tegorocznych zmagań podchodzi zaledwie 20-letni Patryk Pazera, który rok temu sięgnął na Yamasze R6 po tytuł wicemistrza Polski klasy Superstock 600. W tym sezonie motocyklista z Warszawy chce jeszcze bardziej podkręcić tempo.

– dodaje Patryk Pazera

Do sprawdzonego duetu dołączy w tym roku nowy reprezentant ekipy Pazera Racing, 43-letni Radek Brandebura, który wystartuje w Pucharze Polski Rookie 1000 dosiadając Yamahy R1. W poprzednim sezonie łodzianin zajął w tej serii ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, w mocno obsadzonej stawce dwukrotnie finiszując w pierwszej piątce.

– mówi Radek Brandebura.

Wyścigi pierwszej rundy WMMP odbędą się w sobotę i niedzielę. Bezpośrednie relacje oglądać będzie można na stronie promotora Alpe Adria, pod adresem www.lutecracing.com oraz na kanale Alpe Adria na portalu YouTube.

Więcej informacji o zespole na oficjalnych profilach:

 

i

KOMENTARZE