fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zarówno szalejąca pogoda, jak i wszystkie dodatkowe „atrakcje” pandemiczne wprowadzają do naszego środowiska sporą dawkę niepewności. Nie poddajemy się jednak i liczymy na w pełni udany sezon, bez żadnych ograniczeń. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla was w numerze kwietniowym!

Premiera: Yamaha MT-09

Początkowo skreślona przez wielu za kontrowersyjny wygląd, po pierwszym kontakcie zostawia kapitalne wrażenie właściwościami jezdnymi i stosunkiem poziomu wyposażenia do ceny. Nowa Yamaha MT-09 z pewnością nie pozostawia obojętnym.

Premiera: Aprilia Tuono 660

Kolejny przedstawiciel nowego pomysłu Aprilii na klasę średnią. Stukonna sześćsetka z bogatym pakietem elektroniki jest w zasadzie delikatnie zmodyfikowaną maszyną sportową, która dzięki zrelaksowanej pozycji kierowcy może stać się wiernym towarzyszem na co dzień. 

Premiera: Husqvarna Svartpilen 125

W końcu coś dla fanów szwedzkiego designu, dysponujących jedynie prawem jazdy kat. B. Kapitalnie wygląda i tak samo jeździ. Cena? Cóż, to klasa premium…

Strefa bez prawka: Benelli BN 125

Jeśli spróbujemy sobie wyobrazić ideał ekonomicznego „motocykla dla ludu”, Benelli BN 125 na pewno znajdzie się w orbicie rozważań. Proste, dobrze wykonane, niedrogie i niezawodne. Król rozsądku?

Oldtimer: Sunbeam S7/S8

Dwa cylindry w rzędzie, ale ustawione za sobą, aluminiowy blok silnika i masa innych rozwiązań, które w latach 50. były absolutną awangardą w motocyklach produkowanych seryjnie. Brytyjskie Sunbeamy bywają kapryśne, ale mają grono swoich oddanych miłośników.

Osobowość: gen. Mirosław Różański

Na styku wielkiej polityki i struktur wojskowych na najwyższych szczeblach nie ma zbyt wiele miejsca na własne hobby, takie jak chociażby motocykle. Generał Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, opowiedział nam o swojej motocyklowej drodze, na której znalazły się między innymi off-roadowe maszyny z bazy w Iraku.

Świat Motocyklistów: Ubojnia Nudy

Bez ciśnienia, bez napinki, bez parcia na wynik, za to z obowiązkowym uśmiechem i toną dobrej zabawy – takie właśnie są rajdy i inne imprezy motocyklowe organizowane przez kolektyw o wdzięcznej nazwie Ubojnia Nudy. Znacie już Lorda Szutra?

Custom: Honda Monkey Roland Sands Design

Motocykliści o niskim wzroście miewają spore problemy z wyborem odpowiedniego jednośladu. A co mają zrobić osoby niskorosłe, takie jak słynny Wee-Man z „Jackassa”? Najlepiej zamówić customową maszynę, obniżoną wśród obniżonych.

Używki: Suzuki Hayabusa

Tu w zasadzie wystarczy samo hasło. „Memory fajf, Hayabusa i wszystko jasne”. Przy okazji premiery nowej generacji japońskiego sokoła przyjrzeliśmy się poprzednim, które wciąż budzą emocje na rynku maszyn używanych. 

Jak to działa: Telemetria

Niemal cały proces ruchu motocykla można obecnie zapisać w formie jednostek i wykresów. Zestaw urządzeń, zwany ogólnie telemetrią, to obecnie niezastąpione narzędzie pracy nie tylko zespołów wyścigowych, ale też „cywilnych” motocyklistów, którzy chcą wiedzieć, co w maszynie piszczy.

Sport: Nick Harris

Ten głos znają wszyscy, którzy na brytyjskich stacjach w kablówkach oglądali relacje z wyścigów MotoGP. Jeden z najbardziej doświadczonych dziennikarzy i komentatorów – Nick Harris – udzielił nam znakomitego wywiadu. Co za barwna postać!

Dookoła komina: Kotlina Kłodzka

Polski „balonik” wciśnięty w czeską przestrzeń. Górski krajobraz, liczne pamiątki burzliwej historii i atrakcyjne motocyklowo drogi. Kotlina Kłodzka – zawsze dobry kierunek na weekendowy wypad!

Za horyzont: Madagaskar

Baobaby, lemury, życzliwi mieszkańcy, raj dla fanów off-roadu i powalające krajobrazy. Na Madagaskar docierają nieliczni polscy motocykliści. Dawidowi się udało i przygotował dla nas szeroką i wciągającą relację. To co, jedziemy?

Po więcej zapraszamy do najnowszego, kwietniowego wydania naszego magazynu, który kupicie m.in. w:

Zamówienie prenumeraty: sklep.swiatmotocykli.pl

KOMENTARZE