fbpx
A password will be e-mailed to you.

Trójka w składzie Paweł i Marek Szkopek oraz Adrian Pasek, zmieniając się za kierownicą 200-konnej Yamahy R1, pokonała na Słowacji aż 218 okrążeń, czyli blisko 1300 kilometrów, zaledwie dziewięć razy zatrzymując się w alei serwisowej na obowiązkowy pit stop polegający na wymianie opon, tankowaniu i zmianie zawodnika.REKLAMA Polski zespół, który w poprzednim sezonie zdominował rywalizację […]

Trójka w składzie Paweł i Marek Szkopek oraz Adrian Pasek, zmieniając się za kierownicą 200-konnej Yamahy R1, pokonała na Słowacji aż 218 okrążeń, czyli blisko 1300 kilometrów, zaledwie dziewięć razy zatrzymując się w alei serwisowej na obowiązkowy pit stop polegający na wymianie opon, tankowaniu i zmianie zawodnika.


REKLAMA

Slovakiaring

Polski zespół, który w poprzednim sezonie zdominował rywalizację w mistrzostwach Polski, w mistrzostwach świata FIM EWC debiutował właśnie na Słowacji, zajmując tam rok temu wysokie, siedemnaste miejsce. W tym roku ekipa Grzegorza Wójcika rywalizuje w pełnym, składającym się z pięciu wyścigów długodystansowych, cyklu. Sobotni wynik jest jej najlepszym rezultatem w MŚ.

Kolejny ośmiogodzinny wyścig FIM EWC odbędzie się już 9 czerwca na niemieckim torze Oschersleben. Sezon 2017-2018 dobiegnie końca w lipcu na japońskim torze Suzuka. Najpierw jednak zawodników Wójcik Racing Teamu czeka start w pierwszej rundzie mistrzostw Polski WMMP, która w ostatni weekend maja odbędzie się na torze w Poznaniu.


REKLAMAREKLAMA


„Ten wynik to owoc ciężkiej pracy całej ekipy, od zawodników przez mechaników, aż po całą obsługę pracującą za kulisami – mówi Grzegorz Wójcik. – Traktujemy nasz debiutancki sezon jak rok nauki, dlatego tym bardziej cieszy nas tak świetny rezultat. Z każdym wyścigiem chcemy robić kolejny krok w kierunku czołówki, a dzisiejszy start mocno nas do tego przybliża. Wielkie podziękowania dla całej czwórki naszych zawodników. Czwórki, ponieważ na Słowacji kapitalnie spisali się nie tylko Paweł, Marek i Adrian, ale także nasz rezerwowy Paweł Górka, który intensywnie pracował za kulisami, kontrolując strategię, zużycie paliwa oraz niezawodnych opon Dunlop. Perfekcyjnie spisała się również Yamaha R1, co pokazuje nie tylko nasz najlepszy wynik w historii startów w FIM EWC, ale także zwycięstwo ekipy YART, której gorąco gratulujemy.”

Więcej informacji na profilu zespołu na Facebooku, pod adresem www.facebook.com/wojcikracingteam oraz na Instagramie www.instagram.com/wojcikracingteam .

KOMENTARZE

REKLAMA