fbpx
A password will be e-mailed to you.

Daniel Blin awansował do trzeciego i ostatniego dnia testów prestiżowej serii Red Bull MotoGp Rookies Cup. Niestety problem techniczny motocykla, którym startował odebrał możliwość walki o najwyższe pozycje

Torunianin, tegoroczny zdobywca motocyklowego Pucharu Polski Superstock 300 oraz Pucharu Europy Stocksport 300, był jednym ze 109 zawodników z 31 państw, zaproszonych przez organizatorów Red Bull MotoGP Rookies Cup na hiszpański tor Almeria.

Problemy techniczne wyeliminowały Blina z walki o wysokie lokaty

Trzydniowe testy wyłoniły ostatecznie zaledwie dziesięciu młodych motocyklistów, którzy w przyszłym roku dołączą do stawki serii będącej przedsionkiem mistrzostw świata MotoGP. Blin nie został co prawda ostatecznie jednym z nich, ale to nie znaczy, że nie imponował. W ostatniej sesji Daniel Blin #222 miał problem z tylnym hamulcem. Robił wszystko co mógł. Niewiele brakowało, ale jednak, jak to mówią „takie są wyścigi“.

Zawodnik ekipy Wójcik FHP YART Racing Team został pierwszym Polakiem w historii, którego organizatorzy zaprosili do udziału w trzecim i ostatnim dniu testów, do którego przepustkę dostali tylko najszybsi. Na dwie ostatnie, 15 minutowe sesje Blin trafił do najmocniejszej grupy, w której znaleźli się także aktualny mistrz Włoch PreMoto3 i mistrz Wielkiej Brytanii Moto3.

16-latek nieoficjalnie najszybszym zawodnikiem w grupie

Czerpiąc garściami z możliwości dzielenia toru z najszybszymi młodymi zawodnikami, Blin imponował w pierwszej sesji, na przesychającym torze poprawiając w czwartek swój wtorkowy czas, choć tym razem dosiadał motocykla z oponami typu wet. Rano jedyny Polak w stawce był nieoficjalnie jednym z najszybszych w grupie 49 zawodników.

Niestety, popołudniowa sesja nie potoczyła się po myśli torunianina. Daniel otrzymał tym razem motocykl, w którym pojawiły się problemy z tylnym hamulcem. Nie mogąc pomagać sobie nim w trudnych sekcjach, 16-latek w połowie sesji zbyt mocno zahamował przednim hamulcem i zaliczył wywrotkę, po której nie mógł już kontynuować jazdy.

– Powiedział Blin, który miesiąc temu zadebiutował na swojej Yamasze R3 w mistrzostwach świata World Supersport 300 na torze Portimao w Portugalii.

KOMENTARZE