Trzy zwycięstwa, w sumie aż dziewięć finiszów na podium i trzy tytuły mistrzowskie. Takim bilansem motocykliści ekipy Wójcik FHP YART Racing Team zakończyli ostatnią rundę mistrzostw Polski w Poznaniu. Teraz czekają ich starty w mistrzostwach świata!

Trzy wygrane w Poznaniu na zakończenie mistrzostw Polski, teraz mistrzostwa świata

Wójcik FHP YART Racing Team

Motocykliści największego polskiego zespołu zdominowali ostatnią rundę WMMP. Marcin Walkowiak wygrał niedzielny wyścig klasy Superbike, zapewniając sobie tytuł drugiego wicemistrza Polski. Świeżo upieczony mistrz Polski klasy Superstock 1000, Bartek Wiczyński w gościnnym starcie w klasie Superbike dwukrotnie finiszował na drugiej pozycji. W kategorii Supersport bezkonkurencyjny był Marek Szkopek, który prowadził od startu do mety obu wyścigów, podczas gdy w Supersport 600 dwukrotnie na podium stanął Szymon Strankowski, który jednocześnie obronił tytuł mistrza Polski. Dwukrotnie drugi w klasie Superstock 1000 był z kolei Adrian Pasek.

Ekipa Grzegorza Wójcika do swojego drugiego sezonu w mistrzostwach Polski przystąpiła z wyjątkowym rozmachem, wystawiając łącznie aż ośmiu zawodników. Trzech z nich zakończyło zmagania z tytułami mistrzów Polski, podczas gdy zaledwie 15-letni Daniel Blin zdobył także Puchar Europy, a Marek Szkopek jest na najlepszej drodze do wygrania europejskich mistrzostw Alpe Adria, których finał odbędzie się za dwa tygodnie w Chorwacji. Za miesiąc Blin będzie z kolei walczył o Puchar Polski na torze w Pszczółkach pod Trójmiastem. Jakby tego było mało, wicemistrzostwo Polski w motocrossie klasy MX85 zdobył także najmłodszy reprezentant ekipy, zaledwie 11-letni Olaf Włodarczak.

Więcej informacji o zespole na jego oficjalnym profilu pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam