fbpx
A password will be e-mailed to you.

Podczas MotoGP Niemiec na torze Sachsenring zaprezentowano nowy motocykl KTM Cup RC390. Maszyna będzie używana w przyszłym roku w młodzieżowych wyścigach ADAC Junior Cup powered by KTM.

Wprowadzając ten motocykl, KTM poszerza swoją ofertę maszyn do jazdy na asfalcie. Po udanym wejściu w Mistrzostwa Świata Moto3 i wprowadzeniu gamy nakedów Duke (125, 200 i 390) KTM Cup RC390 jest kolejnym krokiem w tym segmencie motocykli.

Maszyna Moto3 była specjalnie zaprojektowana do wyścigów w tej klasie, natomiast RC390 jest sportową adaptacją Duke’a 390.

Motocykl RC390 Cup napędzany jest jednocylindrowym, czterosuwowym silnikiem o pojemności 375 ccm i mocy 43 KM przy 9500 obr/min. Cztery zawory na cylinder, chłodzenie cieczą, dwie pompy oleju, elektroniczny wtrysk paliwa Dellorto – to cechy tej jednostki napędowej.

Nie ma jednak wątpliwości, że KTM Cup RC390 posłuży nie tylko do wyścigów, lecz również będzie sprzedawany jako motocykl szosowy. Z Duke’m dzieli nie tylko silnik, lecz także ramę, hamulce i zawieszenie. Brakuje mu tylko świateł i odpowiedniego wydechu, żeby mógł zostać dopuszczony do jazdy po drogach publicznych.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów