fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wiosna, a z nią sezon motocyklu w końcu się zaczął. Sprawdźcie co mamy dla Was w najnowszym numerze Świata Motocykli, który już od dzisiaj jest w kioskach.

Drodzy Czytelnicy

Pierwszy wiosenny numer napakowaliśmy testami motocykli z gatunku turystycznych enduro. Nie bez przyczyny – akurat ta kategoria maszyn na naszym kontynencie ostatnio jest na topie. Oprócz premiery KTM-a Super Duke GT, którym Barry ”latał„ niedawno po cieplejszych regionach Europy, publikujemy wreszcie test porównawczy BMW S 1000XR z Ducati Multistradą 1200S. Jeżeli ciekawi jesteście, który z nich zdaniem redakcyjnych testerów wypada lepiej, zachęcam do lektury. Już jednak mogę zdradzić nasz werdykt – wygrały Mazury!

Warto też zwrócić uwagę na test motocykla marki, która dopiero debiutuje na naszym rynku. Cleveland Hooligun to supermoto, które może się podobać. ”Chuligan„ zawita do naszej redakcji na test długodystansowy, więc o jego poczynaniach będziemy donosili na bieżąco. Pamiętacie jeszcze Suzuki VZ 800 Marauder, u nas przemianowane później na Desperado? Był to motocykl, który rozpoczął rewolucję w naszym kraju. Pamiętam, że w roku 1998 w Lublinie można go było kupić za 19 000 zł. Cena była bezwstydnie niska, a ”Marudery„, mimo pewnych niedoskonałości, rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. W dziale ”Motocykl używany„ możecie zapoznać się z historią tego modelu i z opiniami jego użytkowników. Jak zwykle na początku sezonu publikujemy rozszerzoną wersję kalendarza imprez, których okrutnie namnożyło się w tym roku, więc pewnie każdy znajdzie coś dla siebie. Przypominam przy okazji organizatorom, że cały czas mogą mailem zgłosić do redakcji swoją imprezę, a niemal ”od ręki„ zamieścimy ją w naszym serwisie www.swiatmotocykli.pl w zakładce ”kalendarz imprez„.

Będąc przy temacie sezonu, chciałbym zwrócić uwagę, że na drogach jest nas już coraz więcej, więc śmigając po mieście miedzy samochodami zwracajcie proszę uwagę nie tylko na ”puszkarzy„, ale także na inne jednoślady, które często wykonują na drodze dziwne, nieskoordynowane manewry! Miejcie oczy wokół głowy!

Advertisement

Do następnego numeru

Lech Potyński

KOMENTARZE